United od 0:2 do pobjede, Matić u 91. golčinom donio tri boda

Crystal Palace Manchester United
1/6
05.03.2018.
u 22:59

Halilović je igrao do 84. minute u porazu Las Palmasa, dok je Vida s klupe gledao poraz Bešiktaša

Manchester United je u posljednjoj utakmici 29. kola Premier lige slavio na gostovanju kod Crystal Palacea 3:2, iako su do 55. minute gubili 2:0.

Townsend je doveo domaćine u vodstvo u 11., da bi rezultat udvostručio Van Aanholt u 48. minuti. Preokret vragova započeo je Smalling u 55. minuti, da bi izjednačenje donio Lukaku u 76. Pobjedu je Unitedu sjajnim golom donio Matić u 91. minuti.

United se pobjedom vratio na drugo mjesto sa 62 boda, dva više od Liverpoola, koji će dočekati u subotu na Old Traffordu, te 16 manje od vodećeg Manchester Cityja. Crystal Palace je 18. s 27 bodova.

U posljednjoj utakmici 27. kola Primere Celta je s 2:1 pobijedila Las Palmas, iako su gosti prvi poveli preko Exposita u 53. minuti, no Jonny u 62. i Hernandez u 89. donose preokret domaćinu. Halilović je za goste igrao do 84. minute.

Celta je deveta s 38 bodova, a Las Palmas 18. s 20 bodova.

U posljednjoj utakmici 24. kola nogometnog prvenstva Turske Bešiktaš je u ponedjeljak u gostima kod Trabzonspora slavio sa 2:0.

Oba pogotka za Bešiktaš postigao je Ryan Babel (71, 78), a hrvatski stoper Domagoj Vida ostao je na klupi za pričuve Bešiktaša.

Na prvenstvenoj ljetvici vodi Galatasaray sa 50 bodova, koliko ima i drugoplasirani Istanbul Basaksehir. Treći je Bešiktaš sa 47, a slijedi Fenerbahče sa 44 boda.