LIGA PRVAKA HSV do pobjede teže od očekivanog

Pet pogodaka Lackovića u pobjedi HSV-a

05.11.2008.
u 21:59

U srijedu su dva najjača njemačka rukometna kluba odigrali utakmice 4. kola Lige prvaka. I Kiel i HSV upisali su po dva boda, ali je put do pobjeda bio različit.

Rukometaši HSV-a dugo su mučili nešto manje od 3.000 svojih navijača u susretu protiv danskog FCK Handbolda u 4. kolu D skupine. Gosti su na odmoru imali dva pogotka prednosti, a u 42. minuti poveli su s nevjerojatnih 7 golova razlike, 23-16. Tada se domaći sastav napokon probudio i krenuo u stizanje zaostatka. Već u 55. minuti uspjeli su izjednačiti rezultat na 26-26, a u završnici su osigurali i pobjedu, do koje su stigli puno, puno teže nego se očekivalo.

Blaženko Lacković s 5 postignutih pogodaka bio je drugi strijelac svoje momčadi. Efikasniji od njega bio je samo Jansen s 8 golova. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Srbin Vukašin Rajković sa 7 golova. Naš Valter Matošević nije dobio priliku na golu, budući da je njegov kolega, Norvežanin Steinar Ege bio odličan s 19 obrana.

Za razliku od HSV-a, aktualni prvak Njemačke i europski doprvak Kiel svoj je posao protiv norveškog Drammena u C skupini odradio bez problema. Na poluvremenu je Kiel imao plus 5, vodstvo 18-13, a na kraju je semafor pokazivao 40-28. Ahlm sa 8 i Jicha sa 7 golova bili su najbolji strijelci kod domaćina, dok su goste pucački predvodili Stegavik sa 8 i Hykkerud s 5 golova.

Liga prvaka, 4. kolo (srijeda): skupina C:
Kiel – Drammen 40-28 (18-13)

Redoslijed: 1. Kiel 8 (4), 2. Barcelona 4 (3), 3. Metalurg 2 (3), 4. Drammen 0 (4) skupina D: HSV – FCK Handbold 29-27 (13-15) Redoslijed: 1. HSV 8 (4), 2. FCK Handbold 4 (4), 3. Tartan 2 (3), 4. Crvena Zvezda 0 (3)