Robert Kristan
Renato Branđolica
11.12.2009.
u 20:46

Hrvatski prvak posrnuo nakon tri uzastopne gostujuće pobjede, u nedjelju u Ledenu stižu posljednjeplasirane Jesenice

Hokejaši Medveščaka su nakon tri uzastopne gostujuće pobjede sinoć izgubili u Klegenfurtu, u dvoboju 31. kola EBEL lige bolja od medvjeda bila je momčad KAC-a - 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Jedini pogodak za zagrebački sastav postigao je John Hećimović u 21. minuti kada su gosti smanjili na 2:1. No, pogocima Schellandera i Toryja domaćin je do 44. minute otišao do nedostižnih 4:1. Sljedeći dvoboj u EBEL ligi Medveščak igra u nedjelju kada u Ledenu (18.00) dolazi stari rival, momčad slovenskih Jesenica.  Ostali rezultati: Salzburg - Alba Volan 5:4 (4:4), Jesenice - Linz 5:3, Graz - Olimpija 5.1. Poredak: Graz 46, Vienna Capitals 43, Linz  39, Salzburg 37, Villach 36, Alba Volan 34, KAC 33, Medveščak 29, Olimpija 26, Jesenice 17 bodova.