1/4
08.04.2019.
u 10:07

Dragan Bender također je odigrao dobro. Zabilježio je 19 koševa i osam skokova za Phoenix Sunse

Mario Hezonja nastavlja s odličnim igrama, u nedjelju je postigao rekordnih 30 koševa i pogodio ključnu tricu 44,8 sekundi prije kraja za pobjedu New York Knicksa nad Washington Wizardsima 113:110.

Prije dva dana postao je tek drugim hrvatskim košarkašem, nakon Tonija Kukoča, koji je ostvario triple-double učinak u NBA ligi, postigavši 16 koševa uz 16 skokova i 11 asistencija na gostovanju kod Houston Rocketsa.

U nedjelju je drugi put startao na mjestu plejmejkera umjesto ozlijeđenog Emmanuela Mudiaya i pogodio 12 od 21 šuta za Knickse, te uz 30 poena ostvario šest skokova i pet asistencija.

Luke Kornet postigao je 17 koševa, a Mitchell Robinson dodao 11 poena i 11 skokova za New York, koji je napokon prekinuo niz od devet domaćih poraza protiv Wizardsa.

Unatoč pobjedi Nicksi su ostali posljednji na ljestvici Istočne konferencije sa slabim učinkom od 16 pobjeda i 64 poraza.

Washington je predvodio Jeff Green s 19 koševa, Thomas Bryant dodao je 17 poena, a Bobby Portis 11 koševa i 10 skokova.

Bender dobar u uvjerljivom porazu Sunsa

Dragan Bender također je dobro igrao iako je njegova momčad uvjerljivo izgubila. Zabilježio je 19 koševa i osam skokova za Phoenix Sunse, koje su Houston Rocketsi na domaćem terenu razbili sa 149:113.

Sunsi, koji su igrali bez polovice standardnih igrača, izgubili su osam od zadnjih 10 utakmica. Sezonu će završiti na posljednjem mjestu Zapadne konferencije protiv Dallasa u utorak.

Rocketsi su u nedjelju postavili NBA rekord s 27 trica, a u novu visoku pobjedu vodio ih je James Harden s 30 poena (šut 10 od 14), 13 skokova i devet asistencija za samo 29 minuta.

Clint Capela dodao je 22 koša i 13 skokova, dok je Eric Gordon završio s 26 poena uz u karijeri rekordnih osam trica.

Rocketsi su tom pobjedom zadržali treće mjesto u Zapadnoj konferenciji, a regularni dio sezone završit će u utorak u Oklahoma Cityu.

Solidan učinak Šarića, Bogdanovića i Žižića

Solidan učinak u nedjelju su na NBA parketima ostvarili i Dario Šarić, Bojan Bogdanović i Ante Žižić.

Dario Šarić postigao je 23 koša, najviše ove sezone, no u posljednoj četvrtini zabio je samo jedan poen u utakmici u kojoj su njegovi Minnesota Timberwolvesi poraženi od Oklahoma City Thundera.

Indiana Pacersi izgubili su od Brooklyn Netsa, a Bogdanović je zabio 13 koševa. San Antonio Spursi pobjedili su pak Cleveland Cavalierse za koje je Žižić postigao 14 poena.

Rezultati:

Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs          90:112
(Ante Žižić je odigrao 17 minuta za Cleveland, zabio je 14 koševa i upisao šest skokova i dvije asistencije)

Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder  126:132
(Dario Šarić je odigrao 32 minute za Minnesotu, zabio je 23 koša i upisao tri skoka, jednu asistenciju i jedan blok)

Indiana Pacers - Brooklyn Nets                   96:108
(Bojan Bogdanović je odigrao 29 minuta za Indianu, zabio je 13 koševa i upisao četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)

New York Knicks - Washington Wizards            113:110
(Mario Hezonja je odigrao 36 minuta za New York, zabio je 30 koševa i upisao šest skokova, pet asistencija i dvije ukradene lopte)

Golden State Warriors - LA Clippers             131:104
(Ivica Zubac je odigrao 21 minutu za Clipperse, zabio je sedam košev i upisao osam skokova i jednu asistenciju)

Houston Rockets - Phoenix Suns                  149:113
(Dragan Bedner je odihrao 36 minuta za Phoenix, zabio je 19 koševa i upisao osam skokova i jednu ukradenu loptu)

Toronto Raptors - Miami Heat                    117:109 (produžeci)
Memphis Grizzlies - Dallas Mavericks            127:129 (produžeci)
Detroit Pistons - Charlotte Hornets              91:104
Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks                 115:107
Boston Celtics - Orlando Magic                  108:116
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets         115:108
Sacramento Kings - New Orleans Pelicans         129:133
Los Angeles Lakers - Utah Jazz                  113:109