Objavljeno vijesti danas: 130
25.06.2018. u 17:53
Sve nade Rusa u bilo kakav preokret srušene su u 36. minuti kada je Smolnikov dobio drugi žuti karton.

Urugvaj je pobjedom protiv domaćina Rusije 3:0 osigurao prvo mjesto u skupini A.

Sve bitno dogodilo se u prvih 45 minuta utakmice. Urugvaj je poveo već u 10. minuti golom Suareza iz slobodnog udarca, no treba istaknuti i da gol ide na dušu Akinfejeva jer zabio je napadač Barcelone u njegov kut.

U 23. minuti već je bilo 2:0. Laxalt je opalio s 20-ak metara, a lopta je na putu do gola pogodila Čeriševa i završila u mreži.

Do kraja smo gledali prilično nezanimljivu utakmicu u kojoj su Urugvajci kontrolirali igru, a u 90. minuti preko Cavanija i potvrdili uvjerljivu 3:0 pobjedu.

Urugvaj
Suarez (10), Čerišev (23-ag), Cavani (90)
3-0
Rusija
Svjetsko prvenstvo, 16.00, Samara
S. ARABIJA DOBILA EGIPAT

Gotova je utakmica i u Volgogradu gdje su Saudijska Arabija golom u 95. minuti dobila Egipat. Strijelac je bio Al- Dawsari.

Kraj
URUGVAJ JE PRVI U SKUPINI (Kraj)

Gotova je utakmica u Samari. Urugvaj je s 3:0 razbio Ruse te osigurao prvo mjesto u skupini s devet bodova.

Gol
URUGVAJ IMA 3:0 (Gol)

Urugvaj je zabio i treći gol na utakmici. Nakon prekida najbolje reagirao Cavani te zabio treći gol Urugvajaca.

90'

Opalio je sjajno iskosa s lijeve strane s 20 metara Rodriguez, no Akinfejev to odbija u korner.

87'

Arrascaeta je pokušao zabiti izravno iz kornera, a Akinfejev to brani krajnjim naporom.

82'

Rodriguez je opalio iz daljine i čini se prilično iznenadio Akinfejeva koji samo odbija loptu.

80'

Velika prilika za 3:0. Kontru su izveli Urugvajci, Cavani je bio u dobroj poziciji, no lošu loptu dao mu je Suarez.

74'

Pogriješila je obrana Urugvaja, no nije to uspio iskoristiti Džjuba koji puca s 14 metara daleko od gola.

Zamjena
73' (Zamjena)

Nandez je išao, a Rodriguez ušao u igri kod Urugvaja.

69'

Pokušao je Cavani udarcem s ruba šesnaesterca, no nije bio precizan.

67'

Puno slabiji nogomet gledamo u nastavku, Urugvaj se zadovoljio s 2:0, a Rusi su danas ionako cijelu utakmicu prilično nemoćni.

Zamjena
63' (Zamjena)

Mijenja i Urugvaj. Bentancur je napustio teren, a ušao je Arrascaeta.

Zamjena
60' (Zamjena)

Mirančuk je izašao iz igre, a ušao je Smolov.

57'

Urugvaj je preuzeo ipak konce igre, a Rusi su izveli jednu kontru, koju je sjajnom reakcijom očistio Godin.

52'

Početak nastavka da naslutiti što nas čeka do kraja utakmice. Rusi će igrati inicijativu, dok će Urugvajci priliku čekati s klupe.

47'

Urugvaj je dobio priliku iz slobodnjaka s 25 metara, ali udarac Cavanija je završio u živom zidu.

46'

Počelo je drugih 45 minuta raspleta u skupini A.

Gol
S. Arabija izjednačila (Gol)

Saudijska Arabija je u 39. minuti preko Al Muwallada promašila jedanaesterac, a novu priliku za izjednačenje dobili su u sudačkoj nadoknadi nakon konzultacije suca s VAR-om. Siguran je za 1:1 bio Al Faraj.

Poluvrijeme
GOTOVO PRVIH 45 (Poluvrijeme)

Urugvaj je na dobrom putu da osigura prvo mjesto u skupini A jer na poluvremenu vodi 2:0 protiv Rusije.

45'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

Zamjena
38' (Zamjena)

Odmah reagira Rusi izbornik, izlazi Čerišev, a ulazi Fernandes.

Drugi žuti karton
36' (Drugi žuti karton )

Laxalt se sjurio prema golu Rusije, a srušio ga je Smolnikov koji je tako dobio drugi žuti karton.

32'

Iza nas je nešto više od pola sata igre u Samari, a čini se da prvi ozbiljniji protivnik otkriva i sve slabosti domaćina Svjetskog prvenstva.

Žuti karton
27' (Žuti karton )

Smolnikov je zbog prekršaja na Vecinu požutio.

Gol
Urugvaj ima već 2:0 (Gol)

U 23. minuti Laxalt je opalio s 20-ak metara, a lopta je na putu do gola pogodila Čeriševa i završila u mreži.

Gol
EGIPAT VODI (Gol)

Egipat je poveo protiv Saudijske Arabije golom Salaha u 22. minuti koji je iskoristio nepažnju u obrani i zabio za 1:0.

18'

Džjuba je pucao glavom, no iznad gola.

EGIPAT - SAUDIJSKA ARABIJA

Al Dawsari je na drugoj utakmici imao najbolju priliku dosad, no njegov udarac u 15. minuti s ruba šesnaesterca otišao je preko gola.

13'

Opalio je punom nogom iz blizine Čerišev, no odlično reagira Muslera.

Gol
Urugvaj vodi (Gol)

Urugvaj od 10. minute vodi 1:0! Suarez je preuzeo odgovornost iz slobodnog udarca i zakucao loptu u kut Akinfejeva, koji je sigurno trebao bolje reagirati.

Žuti karton
9' (Žuti karton )

Gazinskij je na rubu šesnaesterca Bentancura, požutio, ali i dao sjajnu priliku Urugvaju.

2'

Vecino je pokušao udarcem iz daljine iznenaditi Akinfejeva, no odlazi to pokraj gola.

Početak
1' (Početak)

Počele su utakmice trećeg kola u skupini A.

Sastavi
0'

Nakon dva kola vodeća je Rusija sa 6 bodova i gol-razlikom 8:1, dok isti broj bodova ima Urugval, ali s gol-razlikom 2:0.

Uvod

Dobar dan!  Utakmicama skupine A otvara se treće kolo Svjetskog prvenstva u Rusiji. Da bi sve bilo regularno, utakmice se u svakoj grupi igraju istovremeno, pa ćemo sada imati dva termina: po dvije utakmice u 16 sati i po dvije u 20 sati.

Prve dvije utakmice danas su one između Rusije i Urugvaja te Egipta i Saudijske Arabije, s tim da je ona prva bitnija jer odlučuje tko će biti prvi u skupini pa će i u našem praćenju ona dobiti prednost.