Hrvatska pobijedila Srbiju na EP-u u Budimpešti

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija
15.01.2020.
u 17:28

Junakinja naše pobjede bila je vratarka Alexandra Ratković koja je obranila osam udaraca, među kojima i peterac u završnici utakmice

Hrvatske vaterpolistice učinile su veliki korak prema četvrtfinalu EP-a u Budimpešti nakon što su s 9:8 (2:1, 2:3, 3:3, 2:1) pobijedile reprezentaciju Srbije, glavnog rivala u borbi za četvrto mjesto u našoj skupini A.

Izabranice Marija Ćalete dobro su otvorile utakmicu, povele su s 2:1, a na početku druge četvrtine imale su i peterac, ali je Miljković loptu jedva dobacila do srpske vratarke Lazić.

Svejedno su naše došle u vodstvo s 4:2, ali se potom Srpkinje vraćaju, pa se na poluvrijeme odlazi s omjerom 4:4.

U drugom dijelu Srbija je imala jedina dva vodstva od 5:4 i 7:6, nakon čega su naše igračice stabilizirale igru, povele sa 9:7 i osigurale pobjedu.

Strijelkinje za Hrvatsku bile su I. Butić (2), Miljković (2), D. Butić, Lordan, Skelin, Miroslavić i Carević, a Ratković je imala osam obrana.

Ostali rezultati 3. kola: Grčka - Slovačka 18:2, Francuska - Njemačka 17:5, Španjolska - Izrael 18:2.