VIDEO Kramarić je prekinuo najveću krizu od dolaska u Bundesligu. Pogledajte golove Hrvata

Bundesliga - TSG 1899 Hoffenheim v Hertha BSC
Heiko Becker/REUTERS
18.03.2023.
u 17:03

Nakon što je prošlo kolo s klupe odgledao dvoboj s Freiburgom, hrvatski napadač opet je u prvom sastavu

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić prekinuo je golgeterski post i zabio dva pogotka berlinskoj Herthi, trenutačni rezultat je 3:0 za njegov Hoffenheim. Brončani vatreni zabio je gol za vodstvo Hoffea, hrvatski napadač precizan je bio s bijele točke u 24. minuti utakmice. Za Kramarića je to bio šesti gol sezone i prvi od 24. siječnja ove godine kad je bio dvostruki strijelac u ligaškoj utakmici sa Stuttgartom.

Već u 37. minuti zabio je i drugi put, opet je bio siguran izvođač s bijele točke i tako se nametnuo izborniku Zlatku Dalića za mjesto prvog napadača u kvalifikacijama za europsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.

U prošlom kolu protiv Freiburga, hrvatski ofenzivac cijeli susret prosjedio je na klupi.

- Dugo vremena bilo je pravilo u Hoffenheimu da Kramarić igra ako je spreman, od početka ili kao zamjena. U porazu od Freiburga bio je samo gledatelj - napisao je Kicker.

Hoffenheimov trener Pellegrino Matarazzo je objasnio: 'Ne odlučujem na nečiju štetu, već u korist momčadi.'

Kramarić je protiv berlinskog sastava pokazao kako će biti važan adut u borbi za ostanak u ligi.