Verstappen krenuo s 10. mjesta pa sjajnom vožnjom osvojio VN Mađarske

Max Verstappen
PA/Pixsell
31.07.2022.
u 17:33

Verstappen je u utrku krenuo tek s desetog mjesta jer je u subotnjim kvalifikacijama imao tehničkih problema. No, Red Bull se dobrom taktikom iskupio za loš start.

Aktualni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku svjetskog prvenstva Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Mađarske na stazi Hungaroring.

Za Nizozemca je to već osma pobjeda ove sezone u 13 održanih utrka, te 28. u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, dok je treći bio njegov sunarodnjak i momčadski kolega u Mercedesu George Russell.

"Tko bi rekao da ćemo pobijediti. Naravno da sam se nadao da ću se približiti postolju. Ali imali smo tako dobru strategiju i uvijek smo izlazili u boksove u pravo vrijeme," kazao je Nizozemac.

Šef tima Red Bulla Christian Horner bio je gotovo izvan sebe: "Ovo je nevjerojatno! Fantastično"

Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju bio je četvrti, dok je njegov momčadski kolega Charles Leclerc bio tek šesti.

U ukupnom poretku vodi Verstappen sa 258 bodova, Leclerc je drugi sa 178, a Perez na trećem mjestu ima 173 boda.

Nakon današnje utrke, pred natjecateljima je ljetna stanka do 28. kolovoza, kada je na redu utrka u Belgiji.