Objavljeno vijesti danas: 14
Autori: Vecernji.hr, Hina
SP u Mađarskoj

Hrvatski vaterpolisti nadigrali Japan, ali prilika za četvrtfinale propuštena u prvom dijelu

25.06.2022. u 19:32
Hrvatska
21-13
Japan
Svjetsko prvenstvo, treće kolo, 18:00, Debrecen, Mađarska
32'

Zabio je Maita za Japan za konačnih 21:13.

32'

Hrvatska protutnjala kraj Japana u drugom poluvremenu! Kharkov je zabio svoj peti pogodak za konačnih 21:12.

32'

Jubilarni dvadeseti pogodak Hrvatske! Ante Vukičević je strijelac.

30'

Peti pogodak na susretu hrvatskog kapetana Ivana Krapića za vodstvo Hrvatske 19:12.

30'

Novi gol Hrvatske. Za 18:12 je pogodio Ivan Krapić.

29'

Još jedan gol za Hrvatsku. Kharkov je zabio četvrti puta danas.

28'

Hrvatska odlazi na četiri pogotka prednosti. Ivan Krapić zabio je svoj treći pogodak na susretu. Hrvatska je lijepom akcijom iskoristila igrača više i zabila pogodak.

26'

Hrvatska vraća vodstvo od tri pogotka razlike. Na asistenciju Kharkova svoj drugi pogodak na utakmici zabija Ante Vukičević.

25'

Japan je zabio pogodak. Peti gol na susretu zabio je Inaba za 14:12.

24'

Gol za Hrvatsku! Luka Bukić zabio je svoj prvi pogodak za vodstvo Hrvatske 14:11.

24'

Hrvatska vodi 13:11. Treći pogodak na susretu zabio je Loren Fatović.

22'

Japan je iskoristio svoj treći peterac na utakmici i smanjio zaostatak na jedan pogodak razlike. Ponovno je strijelac bio Yusuke Inaba. Hrvatska će do kraja ovoga dvoboja igrati bez Rina Burića koji je zaradio treće isključenje.

21'

Hrvatska vodi 12:10. Ivan Krapić je zabio već peti gol Hrvatske u ovoj četvrtini.

20'

Hrvatska vodi! Krapić je lobom prevario japanskog golmana i zabio za prednost Hrvatske 11:10.

19'

Hrvatska je izjednačila! Pogodak za 10:10 je zabio Kharkov iz peterca.

19'

Fatović ponovno zabija! Hrvatska je opet na jednom pogotku zaostatka.

18'

Japan se vraća na dva razlike. Ponovno kažnjavaju naše isključenje Arai zabija pogodak.

18'

Gol za Hrvatsku! Sjajna asistencija Žuvele za Lorena Fatovića koji zabija za smanjenje japanske prednosti na 8:9.

17'

Počinje treća četvrtina. Japan ima prvi napad...

14'

Japan je ponovno zabio. Seiya Adachi je strijelac za prednost Japana 7:9.

13'

Japan ponovno vodi. Hrvatska se nikako ne može obraniti i Japan je zabio svoj osmi gol.

13'

Hrvatska je izjednačila 7:7! Kharkov svojim drugim golom Hrvatsku vraća u utakmicu.

12'

Hrvatska je zabila! Za smanjenje japanske prednosti zabio je Konstantin Kharkov.

12'

Japanci vode dva razlike! Nakon kontre je svoj prvi gol zabio Daichi Ogihara.

12'

Japan je zabio. Keigo Okawa je zabio za 6:5. Imao je dosta sreće jer je lopta od hrvatskog bloka promijenila smjer i otišla u gol

11'

Hrvatska izjednačuje! Konačno su barakude iskoristile igrača više i najmlađi reprezentativac Marko Žuvela zabija za 5:5.

10'

Japan se vraća u vodstvo. Kenta Araki je iskoristio igrača više i zabio za 5:4 vodstvo Japana.

9'

Novo izjednačenje. Inaba je zabio svoj treći pogodak, prvi iz igre.

8'

Hrvatska ponovno vodi! Rino Burić svojim drugim pogotkom vraća Hrvatsku u vodstvo 4:3.

6'

Hrvatska je izjednačila! Rino Burić lobom zabija za 3:3 i po prvi puta danas se upisuje u strijelce.

6'

Yusuke Inaba bio je precizan i iz drugog peterca na utakmici i zabio za prvo vodstvo Japana.

4'

Japan je izjednačio. Iz peterca je precizan bio najbolji japanski vaterpolist Yusuke Inaba.

4'

Japan je smanjio na 2:1. Strijelac prvog njihovog gola je Kenta Araki.

3'

Hrvatska vodi 2:0! Strijelac je bio Josip Vrlić.

2'

Gol za Hrvatsku! Prvi gol Ante Vukičevića na SP-u za vodstvo Hrvatske

1'

Utakmica je počela. Hrvatska će imati prvi napad.

Ako želi izboriti prvo mjesto u skupini i izravan plasman u četvrtfinale SP-a, Hrvatska mora pobijediti s 12 ili više pogodaka razlike. U suprotnom će biti druga ili treća u skupini te će morati igrati dodatni susret za plasman u četvrtfinale.