1/3
27.10.2019.
u 19:28

Bjelica je već u 16. minuti ostao bez ozlijeđenog Amera Gojaka

Nogometaši Dinama svladali su Osijek s 1:0 i vratili se na čelo ljestvice. Dinamo je u derbiju 13. kola Prve HNL slavio na Maksimiru pogotkom Kadziora u 42. minuti, i to nakon neshvatljive greške gostujuće obrane.

Oršić je tada iz auta dodao loptu Petkoviću koji je izbio sam iza leđa većine gostujućih igrača, a naposljetku je Dinamov napadač nesebično poslužio Kadziora za lagan pogodak iz blizine.

Poljak je mogao do drugoga gola u 61. minuti, ali je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodio vratnicu.

Istina, Osijeku se u doslovno posljednjim sekundama otvorila velika prigoda za izjednačanje, ali je udarac Špoljarića s otprilike četiri metra fantastičnom reakcijom zaustavio Dominik Livaković.

Dodajmo svemu da je Nenad Bjelica već u 16. minuti ostao bez ozlijeđenog Amera Gojaka, a narednih ćemo dana doznati hoće li biti spreman za dvoboj protiv Šahtara u Ligi prvaka (6. studenog).

Dinamo vodi s 28 bodova, bodom više i utakmicom manje od Hajduka, dok je Osijek ostao četvrti s 20 bodova.

Susret se igrao na stadionu Maksimir, a sudio je Pajač.