Objavljeno vijesti danas: 92
26.11.2022. u 13:00
Australija je s 1:0 svladala Tunisu u drugom kolu skupine D Svjetskog prvenstva u Kataru.

Nogometaši Australije upisali su minimalnu, 1-0 pobjedu protiv Tunisa, u ogledu drugog kola skupine D na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

Australci su do pobjede došli golom u 23. minuti kada je spretno glavom reagirao Mitchell Duke, dok je za njih od prve minute zaigrao rođeni Zagrepčanin i bivši igrač Dinama i Lokomotive Fran Karačić

Australci su došli do treće pobjede uopće na mundijalima, svladavši čvrsti Tunis s 1-0, a za Socceroose je sada jasno da će priliku za osminu finala tražiti u dvoboju s Danskom.

Tunižani su nakon remija s Dancima danas odigrali puno slabije, bili su previše defenzivni do gola Australaca, te prejalovi u napadu u ostatku utakmice.

Napadački pristup i preuzimanje rizika donio je Australcima gol u 23. minuti. S lijeve strane ubacio je Goodwin, lopta je okrznula tuniskog braniča i dobila čudnu rotaciju, taman dovoljnu da je napadač japanske Okayame Duke glavom sprovede u malu mrežicu.

Pred kraj prvog dijela Tunižani su konačno došli do prilike - udarac Dragera u 41. minuti klizećim startom je blokirao Souttar, da bi potom nakon prodora i povratne lopte Slitija tuniski kapetan Mksakni pucao tik pored vrata.

U drugom dijleu su ušli ponajbolji, ali ozljedama načeti, igrači obje momčadi - Ajdin Hrustić i Wahbi Khazri. U 71. minuti ubačaj McLarena sa strane zamalo je zahvatio Leckie, dok je na drugoj strani vratar Ryan obranio dva ne baš opasna šuta Tunižana.

I u nastavku su Tunižani prijetili bez izrazite prilike, a australska obrana, na čelu s gorostasnim Souttarom, sve je izdržala.

U nastavku dana, od 17 sati, u ovoj skupini D igraju Francuska i Danska. Trenutačno na ljestvici Francuska i Australija imaju po tri boda, dok Danska i Tunis imaju po jedan.

U posljednjem trećem kolu, 30. studenoga, igraju Tunis i Francuska te Australija i Danska. Oba susreta počinju u 16 sati.

TUNIS - AUSTRALIJA 0-1

Strijelci: 0-1 Duke (23)

Pred 44.000 gledatelja  na stadionu Al Janoub sudio je Siebert iz Njemačke.

TUNIS: Dahmen - Bronn (74. Kechrida), Meriah, Talbi - Dräger (46. Sassi), Skhiri, Laidouni (67. Khazri), Abdi - Sliti, Msakni - Jebali (73. Khenissi)

AUSTRALIJA: Ryan - Karačić (75. Degenek), Souttar, Rowles, Behich - Mooy, McGree (64. Hrustic), Irvine - Leckie (85. Baccus), Duke (64. MacLaren), Goodwin (85. Mabil)

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Australci su stigli do treće pobjede na svjetskim prvenstvima, a za njihovu je reprezentaciju debitirao Fran Karačić.

90'

Igrat će se šest minuta nadoknade.

Zamjena
75' (Zamjena)

Izlazi Fran Karačić. Umjesto njega će u igru Degenek, igrač rođen u Kninu.

73'

Nove promjene kod Tunisa. Khenissi i Kechrida umjesto Jebalija i Bronna.

72'

U drugom poluvremenu nismo vidjeli pravu priliku. Australija rutinski drži prednost.

67'

Promjena kod Tunisa. Khazri umjesto Laidounija.

Žuti karton
65' (Žuti karton )

Abidi je dobio žuti karton kod Tunisa. Drugi igrač danas.

Zamjena
64' (Zamjena)

Duke i McGree izlaze kod Australije, ulaze Mclaren i Ajdin Hrustic.

55'

Karačić je danas dosta aktivan. Sada je uputio dobar centaršut, dok je u prvom dijelu imao jedan udarac koji je blokiran.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počeo je nastavak. Sassi je u igri kod Tunisa umjesto Dragera.

45+3'

Prilika za Tunis! Msakni je ostao sam na 5-6 metara, mogao je pitati vratara kamo da puca, no lopta je otišla pored gola.

45'

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

40'

Najbolja prilika za Tunis do sada. Drager je nakon lijepe akcije ostao sam i tukao, no njegov udarac je blokirao Souttar.

33'

Tunis se razbudio nakon primljenog gola i pokušava stvoriti ozbiljniji napad.

Žuti karton
26' (Žuti karton )

Laidouni je prvi igrač sa žutim kartonom danas.

Gol
23' (Gol)

Gol za Australiju! Goodwin je ubacio s lijeve strane, a Duke skočio i glavom lijepo poslao loptu u mrežu. Zasluženo vodstvo Australije.

16'

Australija je puno bolja, Tunis praktički ništa nije pokazao.

10'

10 minuta utakmice je iza nas, nismo vidjeli ozbiljniju akciju ni s jedne strane.

1'

Počela je utakmica.

KARAČIĆ IGRA

Na desnom beku Australije igrat će Fran Karačić, hrvatski nogometaš iz Brescie koji je odlučio igrati za Australiju.

TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će postave taktički izgledati.

AUSTRALIJA

Ryan, Souttar, Rowles, Karačić, Behich, Mooy, Irvine, McGree, Goodwin, Leckie, Duke

TUNIS

Dahmen, Meriah, Bronn, Talbi, Laidouni, Skhiri, Abdi, Drager, Msakni, Sliti, Jebali

POREDAK

Ovo je poredak u skupini.

Tunis je u prvom kolu odigrao bez golova s Danskom, dok je Australija izgubila od Francuske s 4:1.

POČINJEMO

Tunis i Australija sastaju se u drugom kolu skupine D Svjetskog prvenstva u Kataru. Utakmica je na rasporedu od 11 sati.