Elias Kolega
1/4
24.11.2019.
u 14:49

Skijaši sada sele u Kanadu. Sljedeće subote i nedjelje su na rasporedu spust i superveleslalom u Lake Louiseu. Iduća utrka u tehničkim disciplinama bit će veleslalom 8. prosinca u američkom Beaver Creeku.

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je prvog slaloma u novoj sezoni Svjetskog kupa u alpskom skijanju, a trojica hrvatskih reprezentativaca završili su među 20 najboljih: Istok Rodeš je osvojio 14. mjesto, Filip Zubčić je bio 16., a Elias Kolega 19.

Kolega se nakon prve vožnje našao na odličnom desetom mjestu s vremenom 55.88 sekundi, ali loša druga vožnja koštala ga je boljeg plasmana. Na kraju je završio 19. sa zaostatkom od 1.35 sekundi (1:49.90) za pobjednikom (1:48.55).  Istok Rodeš startao je kao devetnaesti u prvoj vožnji te je ostvario 12. vrijeme (55.99), a na kraju je završio na 14. mjestu (1:49.72) s 1.17 sekundi zaostatka.
Zubčić je napravio pravo sportsko čudo i sa startnim brojem 70 na kraju stigao do 16. mjesta. Nakon prve vožnje bio je 29. (56.80), a s trećim vremenom druge vožnje (52.98) na kraju je za Kristoffersenom  zaostao 1.23 sekundi.

Matej Vidović je sa zaostatkom 2.52 sekunde osvojio 37. mjesto u prvoj vožnji, a Samuel Kolega nije stigao do drugog prolaznog vremena.

Drugo mjesto osvojio je Francuz Clement Noel (1:48.64), a treći je bio Švicarac Daniel Yule (1:48.73).