Objavljeno vijesti danas: 55
NBA LIGA

Ovakva utakmica nije odigrana 37 godina: Rezultat je bio 150:145, nisu se igrali produžeci

NBA: Indiana Pacers at Los Angeles Lakers
1/3
25.03.2024.
u 09:29

Lakersi su postigli najviše koševa franšize nakon siječnja 1987. godine kada su u pobjedili Phoenix Sunse sa 155-118.

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Indiana Pacerse sa 150-145 postigavši najviše koševa franšize nakon siječnja 1987. godine kada su u pobjedili Phoenix Sunse sa 155-118. Lakersi su trenutačno deveti na Zapadu i svaka im je pobjeda važna za ulazak u doigravanje. Domaćin je u jednom trenutku treće četvrtine vodio sa 19 koševa, a na ulasku u posljednju dionicu imao je 17 koševa razlike, no Indiana se primakla na svega tri koša zaostatka (145-148) 21 sekundu prije kraja susreta. Spencer Dinwiddie je realizirao samo jedno bacanje za 149-145, Pacersi su promašili napad, da bi Cam Reddish također, pogodivši samo jedno bacanje, zaključio priču.

"Ovo je važna pobjeda, međutim dopustili smo im da zabiju 145 koševa, tako da je bilo užasno u obrani," kazao je Anthony Davis sa 36 koševa i 16 skokova prvi strijelac Lakersa. LeBron James je dodao 26 koševa i 10 asistencija, dok je Spencer Dinwiddie postigao 26 koševa. Lakersi sada kreću na šest gostovanja u Milwaukeeju, Memphisu, Indiani, Brooklynu, Torontu i Washingtonu.

"Želimo pobijediti u svakoj utakmici. Bit će teško, ali imamo sposobnosti pobijediti u svakoj utakmici i moramo tome pristupiti na taj način," dodao je Davis.

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Pascal Siakam sa 36 koševa i 12 skokova, Myles Turner je dodao 20 koševa, a T.J. McConnell 17 koševa.

Golden State Warriorsi su poraženi na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 110-114. Warriorsi su u prvom poluvremenu vodili sa 12 poena razlike, imali su prednost i na koncu treće dionice (81-78), međutim domaćin je u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat i stigao do +8 (100-92). Golden State je izjednačio na 104-104, da bi Minnesota pobjegla na +5 i potom obranila prednost.

Anthony Edwards je zabio 23 koša, uz osam asistencija, Naz Reid je upisao 20 koševa i 12 skokova uz čak šest trica, a Rudy Gobert je dodao 17 koševa i 12 skokova za Wolvese, koji su pogodili čak 21 tricu iz 40 pokušaja. Warriorse, za koje nije nastupio Dario Šarić, predvodio je Steph Curry sa 31 košem, ali je promašio tricu za izjednačenje 1:27 do kraja. Klay Thompson je dodao 16, a Andrew Wiggins 15 koševa.

Milwaukee Bucksi su na krilima sjajnog Giannisa Antetokounmpa pobijedili Oklahoma City Thunder sa 118-93. Antetokounmpo je zabio 30 koševa uz 19 skokova. Khris Middleton zabilježio je svoj drugi triple-double u karijeri sa 11 poena, 10 skokova i 10 asistencija, dok je Bobby Portis ubacio je 15, a Brook Lopez 14 koševa. Josh Giddey je predvodio Thunder sa 19 koševa.

U prvom nedjeljnom susretu hrvatski centar Ivica Zubac ostvario je "double-double" učinak od 13 koševa i 10 skokova u 107-121 domaćem porazu Los Angeles Clippersa od Philadelphia 76-ersa. Zubac je na terenu proveo 29:12 minuta te imao šut za dva 5-9 dok je slobodna bacanja gađao 3-4, a upisao je i četiri blokade te dvije asistencije. No, trener Clippersa Ty Lue odlučio je ne koristiti ga u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo s vodstvom gostiju 88-83. U prvoj polovici te četvrte četvrtine Sixersi su napravili seriju 20-6 kojom su pobjegli na 108-89, a onda je Lue izvjesio "bijelu zastavu" te na klupu posjeo i svoje glavne igrače Kawhija Leonarda, Paula Georgea i Jamesa Hardena.

Sixersi su u svojim redovima imali trojicu raspoloženih igrača, Tyrese Maxey i Tobias Harris ubacili su po 24, a Cameron Payne 23 poena, dok su Norman Powell i Kawhi Leonard ubacili po 20 za Clipperse. Clippersi su i dalje četvrta momčad Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 44-26, dok su Sixersi sedmi na Istoku sa 39-32.