Objavljeno vijesti danas: 85
Ženska odbojka

Mladostašice izgubile sva tri seta na razliku, trener poručio: Bili smo prenervozni

Zagreb: Prva utakmica 1. pretkola Lige prvakinja za odbojkašice Mladost Zagreb - Calcit Kamnik
Davor Puklavec/PIXSELL
02.11.2023.
u 23:51

– Nismo bili pravi, prenervozno se ušlo u utakmicu i puno previše griješilo. Jednostavno nismo uspjeli nametnuti svoju igru. Vjerojatno nas je malo sustigao i umor jer smo u posljednje vrijeme odigrali puno jakih utakmica. Vjerujem da će u četvrtak protiv slovenskog Calcit Kamnika u našoj dvorani biti bolje – rekao je trener Mladosti Miodrag Stojaković.

Odbojkašice zagrebačke Mladosti porazom 0:3 (24:26, 23:25, 23:25) od mađarske Bekescabe u svom Domu odbojke započele su svoj nastup u ovosezonskoj Srednjoeuropskoj MEVZA ligi. U prvom setu Mladost je imala i devet poena razlike (16-7), da bi gošće u finišu stigle do 22:22, a potom i dobile set s 26:24 nakon što mladostašice nisu iskoristile set loptu kod 24:23. Drugi set bolje su otvorile gošće i povele 13:7, da bi u finišu domaće serijom 7-0 okrenule rezultat u svoju korist na 20:18. Ali nakon 21:20 Mladosti Mađarice rade seriju 3:0 i na kraju osvajaju set s 25:23. Istim je rezultatom završio i treći set u kojem je bilo i 22:15. Katarina Pavičić s 19 poena najučinkovitija kod domaćih, ali i na cijeloj utakmici. Bodove su još osvajale Mihaljević (7), Papac (6), Ištuk (6), Antunović (5), Freund (3), Bošnjak (2), Grabrić (2) i Mehić.

Ono što je primjetno u statistici veliki je broj pogrešaka domaćih, čak 13 u prvom setu, sveukupno 26, za razliku od Mađarica koje su tu ponudile tek 19 poena. Također, velika je razlika i u bloku, 10 poena Mađarica i 3 Mladosti, dok su u as-servisima identične, po 4 sa svake strane. Za utjehu, Mladosti ostaje veći broj poena u napadu, 44 prema 36. (dm)