Lakersima derbi, sedma pobjeda Dallasa zaredom

Kobe Bryant
Reuters
01.03.2010.
u 08:40

Pet je utakmica završilo njihovim pobjedama, a sedmu zaredom ostvarili su košarkaši Dallasa. Pred svojim su navijačima Dirk Nowitzki i društvo pobijedili New Orleans sa 108-100.

Dallas je u utakmici imao i 25 poena viška, no gosti su ipak uspjeli zanimljivim učiniti završnicu približivši se na 101-97 dvije i pol minute prije kraja. No, do završnog koraka u preokretu nisu došli. New Orleans i dalje igra bez najboljeg igrača Chrisa Paula.

Njemački je košarkaš opet bio predvodnik svega dobroga u momčadi Dallasa te je utakmicu završio sa 36 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Milwaukee je imao šest pobjeda zaredom nakon što je obavio promjenu i iz Chicaga doveo Johna Salmonsa. Taj je igrač sjajan bio i kod Atlante (32 poena, osam skokova i četiri asistencije), ali na teškom gostovanju ipak nisu upisali novi uspjeh. Pali su u produžetku sa 106-102.

Joe Johnson za domaćine postigao je devet od ukupno 24 poena u produžetku, dok je jaku potporu opet imao u Joshu Smithu (22 poena, 15 skokova i šest asistencija).

Nakon ozljede se u sastav Miamija vratio Dwyane Wade, ali malo je to pomoglo klubu u floridskom derbiju. Orlando je pobijedio 96-80, a Miami je time ispao iz kruga osam najboljih na Istoku, odnosno trenutačno je bez plasmana u doigravanje.

U trećem su pokušaju ove sezone košarkaši Los Angeles Lakersa napokon uspjeli svladati Denver Nuggetse. U Staples Centeru u nedjelju je bilo 95-89 za prvoplasiranu protiv drugoplasirane momčadi Zapadne konferencije.

Lakersi su do pobjede došli boljom igrom u posljednjoj četvrtini (28-19), ali i kompletnom drugom poluvremenu koje su iskoristili da nadoknade jedanaest poena prednosti gostujuće momčadi iz trećeg dijela igre.

Učinili su to unatoč indisponiranosti pri šutu svoje prve zvijezde Kobea Bryanta koji je iz igre pogodio tek tri lopte iz sedamnaest pokušaja. Utakmicu je okončao sa 14 poena i 12 asistencija.

Denver u posljednje četiri minute i deset sekundi utakmice nije postigao koš iz igre što ih je odvelo u poraz nakon tri uzastopne pobjede.

Lamar Odom ubacio je 20 poena (devet u posljednjoj četvrtini) i uhvatio 12 lopti za Lakerse, a dobar je bio i Pau Gasol sa 15 ubačenih koševa i 14 skokova.

Najbolji u Denveru bio je Nene Hilario s double-double učinkom od 14 poena i 11 uhvaćenih lopti.

NBA liga, nedjelja:

New Jersey - Washington 85-89 (Jianlian 20p, 19s / Blatche 36p, 15s, Foye 16p, 5s)

Atlanta - Milwaukee 106-102, nakon produžetka (Smith 22p, 15s, 6a, Johnson 24p / Salmons 32p, 8s, 4a)

Orlando - Miami 96-80 (Lewis 22p, J.J. Redick 15p, 3s, 3a / Wade 21p, 5s, 5a)

Oklahoma City - Toronto 119-89 (Durant 29p, 6s, Westbrook 14p, 10a / DeRozan 13p, 7s)

Sacramento - LA Clippers 97-92 (Evans 22p, 5s, 3a, Hawes 16p, 9s / Kaman 18p, 11s)

Dallas - New Orleans 108-100 (Nowitzki 36p, 8s, 7a, Butler 19p, 5s / Collison 35p)

Los Angeles - Denver 95-89 (Odom 20p, 12s, Gasol 15p, 14s / Hilario 14p, 11s)

San Antonio - Phoenix 113-110 (Ginobili 21p, 6s, 8a, Duncan 21p, 10s / Stoudemire 41p, 12s)