LE CHAMPIONNAT

Klasniću bod, Rennes opet drugi na ljestvici

20.12.2008.
u 21:23

Nogometaši Rennesa su preokrenuli zaostatak u utakmici 19. kola francuskog prvenstva, te su pobjedom 2-1 kod Lorienta ponovno došli na drugo mjesto ljestvice.

U devetnaest odigranih utakmica Rennes ima samo jedan poraz, što je rekord u dosadašnjem dijelu Le Championnata. Marseille je dosad izgubio dvije, a Lyon tri utakmice.

Rennesu je prijetio poraz kod Lorienta gdje su gubili 1-0 do 74. minute, ali je tada Gyan izjednačio, a deset minuta prije kraja pobjedu im je donio Sow.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić odigrao je cijelu utakmicu za Nantes koji je uspio tek uzeti jedan bod na svom terenu protiv Sochauxa (1-1). I do njega su došli teškom mukom budući je Capoue izjednačio tek pet minuta prije kraja. Klasnić se nije isticao kao u prošloj domaćoj utakmici kada je s dva pogotka potopio Lyon.

Lille je pobijedio Le Havre 3-1, ali su do pobjede došli tek u posljednjih deset minuta. Čuda je na gostujućim vratima radio Revault, no na kraju je i Le Havre imao priliku izjednačiti, a pokopao ih je pogodak iz kontre za 3-1 Lillea. Do boda je u posljednjoj minuti došla Nica na gostovanju kod Toulousea.