NLB LIGA Šesti poraz mrava u sedam utakmica

Hemofarm bolji od Zagreba

08.11.2008.
u 18:06

Košarkaši Zagreb Croatije osiguranja ove sezone u NLB ligi sigurnost ne mogu naći ni u svojoj dvorani. S Hemofarmom su doživjeli i četvrti poraz (76:85) u Trnskom, a kad se tome pridodaju gostovanja, mravi nakon sedma kola imaju tek jednu pobjedu, čime su ostali prikovani za dno ljestvice.

Zagrebašima nisu pomogli ni vrlo raspoloženi Tomić (20 koševa, 13 skokova) i Vladović (24 koša, pet trica), a jedini koji je još pratio dvojac, bio je Bašljan s 12 koševa. Ali najveći problem domaćih je bila slaba obrana i loša kontrola skoka (34-20 u korist Hemofarma), zbog čega su gosti postigli previše laganih koševa.

Sredinom druge četvrtine mravi su vodili s plus osam (28:20), no do poluvremena gosti su napravili niz 9:21 i preokrenuli ishod. U 29. minuti društvo iz Vršca je imalo najvišu prednost na utakmici (49:60), ali zagrebaši su se sredinom posljednje četvrtine uspjeli približiti na samo minus dva koša (63:65), no u samo dvije minute gosti bježe na nedostižnih plus devet i završavaju utakmicu.

Najučinkovitiji kod Hemofarma bili su Marković s 18 i Mačvan s 16 koševa.

NLB liga, 7. kolo:
Zagreb – Hemofarm 76-85

Redoslijed: 1. Partizan 6/1 (-1), 2. Hemofarm 5/2, 3. Crvena Zvezda 5/1 (-1), 4. Zadar 4-2 (-1), 5. Budućnost 4-2 (-1)...