marko tomas
Igor Kralj/Pixsell
03.02.2013.
u 19:10

Uz najbolju ovosezonsku predstavu u gostima, košarkaši Cedevite pobijedili su u Laktašima vodeću momčad ABA lige Igokeu (64:56) i tako učvrstili izglede za nastup na završnom turniru.

Gosti su gradili prednost kroz prve tri četvrtine da bi nakon dvije trice Tomasa i jedne Baždarića te dvije dvice Wrighta u 34. minuti poveli sa nedostižnih 21 koš razlike (61:49). Premda su gosti u posljednje tri minute i 15 sekundi ubacili samo tri koša, agresivni domaćini niti pored sada smušenih gostiju više nisu mogli puno učiniti.

Pobjeda Cedevite bila je tim vrijednija jer je igrala bez razigravača.

Ilijevski nije niti doputovao, a oporavljenik Kitchen je bio vrlo nesiguran pa je odigrao samo devet i pol beskorisnih minuta. No, izostanak organizatora igre uspješno su kompenzirali Wright, Tomas i Baždarić, a gosti su temelje ove velike pobjede stekli u skakačkoj prednosti (37-24).

Kod gostiju prednjačio je Tomas 16 (koševa), a vrijedne izvedbe pružili su još i Wright (11), Baždarić (10), Šuput (8) i Suton (8), a Mašić (6) je imao neke važne napadačke skokove. Kod Igokee, najviše su zabili Jorović (16) i Komatina (15).

Poredak: 1. Igokea 15-5, 2. C. zvezda 14-6, 3. Partizan 13-7, 4. Cedevita 12-8, 5. Budućnost 12-8...10. Cibona 7-13, 11. Široki 7-13, 12. Zadar 7-13, 13. Split 7-13...