Objavljeno vijesti danas: 108
ABA liga, 22. kolo

Cedevita protiv Makabija pala tek u posljednjih 30 sekundi

'16.02.2012., Trnsko, Zagreb - Finalna utakmica Kosarkaskog kupa Hrvatske \'Kresimir Cosic\', KK Cedevita - KK Zagreb CO.  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL'
'Sanjin Strukic/PIXSELL'
03.03.2012.
u 20:01

Nakon što je Owens tricom izjednačio na 77:77, uzvratio je tricom Blu za 80:77, Draper je zatim promašio oba slobodna i gosti su utakmicu rutinirano priveli kraju.

Košarkaši Cedevite imali su nakon svake od prve tri četvrtine dvoboja s Makabijem prednost - nakon prve 17:15, nakon druge 42:38, nakon treće 63:59, a onda su učenici Dražena Anzulovića sve uprskali u posljednjih 10 minuta i izgubili 77:83. Točnije, u derbiju 22. kola ABA lige, momčad iz Zagreba je protiv moćnog izraelskog kluba pala u zadnjih 30 sekundi!

Nakon što je Owens, 45 sekundi prije kraja, tricom izjednačio na 77:77, Makabi je odgovorio preko Blua, koji je pogodio za tri poena 30 sekundi prije kraja za 80:77. Večeras neprepoznatljivi Draper (2-9 šut iz igre), zatim je promašio dva slobodna pa su Izraelci rutinirano, slobodnim bacanjima došli do konačnih 83:77.

Kod Cedevite najefikasniji su bili Owens i Smodiš sa 16 koševa, a kod gostiju su tri igrača zabila po 14 koševa - Eliyahu, Hendrix i Smith,

Nakon 22. kola, Cedevita je i dalje druga s omjerom pobjeda i poraza 17-5, dok je Makabi prvi sa samo jednim porazom i 20 pobjeda (ima utakmicu manje).