Objavljeno vijesti danas: 55
DVA JEDANAESTERCA

Barcelona slavila uz četiri gola sjajnog Neymara, Rakitić odigrao čitavu utakmicu

Barcelona - Rayo
1/7
17.10.2015.
u 22:23

Neymar je sada na osam postignutih golova u Primeri i vodeći je strijelac ispred Karima Benzeme i Cristiana Ronalda koji su zabili po šest golova.

Barcelona je u osmom kolu Primere pred 75 tisuća ljudi na Nou Campu svladala Rayo Vallecano sa 5:2. Sjajnu utakmicu odigrao je Neymar koji je zabio četiri pogotka i asistirao te se tako pobrinuo da se ne vidi izostanak ozlijeđenog Lionela Messija.

No, nije dobro počelo za Katalonce. Guerrea je u 15. minuti doveo Rayo u vodstvo, ali je stvari na početak vratio Neymar sedam minuta kasnije. Izborio je jedanaesterac kojega je zatim mirno, bez zaleta pretvorio u pogodak. Deset minuta kasnije Neymar je izborio još jedan jedanaesterac nakon što je majstorijom gurnuo loptu kroz noge Machu kojem nije bilo druge nego napraviti prekršaj. Neymar je jedanaesterac izveo na isti način i pogodio za 2:0. Brazilac je još jednom srušen u šesnaestercu gostiju, ali se sudac Perez Montero nije odlučio svirati tri penala u jednom poluvremenu.

Neymar je i u nastavku bio raspoložen te je golovima u 69. i 70. minuti riješio pitanje pobjednika. Na kraju je u 77. upisao asistenciju za Suareza koji je postigao lijep pogodak. Konačni rezultat postavio je Jozabed u 86. minuti. Mogli su na kraju gosti i gore proći, no vratar Tono Martinez je imao par sjajnih intervencija. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta i pružio prosječnu partiju.

Barcelona se s ovom pobjedom stigla do 18. boda u prvenstvu i izjednačila se s Realom na vrhu. Rayo Vallecano je na 16. mjestu. Dodajmo da je Neymar sada na osam postignutih golova u Primeri i vodeći je strijelac ispred Karima Benzeme i Cristiana Ronalda koji su zabili po šest golova.