Objavljeno vijesti danas: 145
KUP KRALJA Za finale će se boriti s Mallorcom, a drugi par su Sevilla i Athletic Bilbao

Barcelona posljednji polufinalist

30.01.2009.
u 09:53

Poznati su svi sudionici polufinala španjolskog Kupa kralja. Posljednji su polufinale izborili nogometaši Barcelone pobjedom 3:2 nad gradskim suparnikom Espanyolom na Camp Nou.

Trener Barcelone Guardiola na klupi je uoči uzvratnoga četvrtfinalnog dvoboja ostavio tek dvojicu standardnih prvotimaca, Thierryja Henryja i Samuela Eto'oa, dok su od početka zaigrali Messi, Xavi, Hleb i ostale Barçine zvijezde.

Barcelona je do 56. minute imala uvjerljivo vodstvo od 3:0 dvama golovima Bojana Krkića i jednim Gerarda Piquea, a onda se dvama dalekometnim golovima Marca Torrejona i Callejona u razmaku od samo 11 minuta Espanyol vratio u igru.

Ipak do kraja su mreže mirovale, a kako je rezultat iz prve utakmice bio 0:0, Barcelona se plasirala u polufinale gdje će njezin protivnik biti Mallorca.

Drugi polufinalni par čine Sevilla i Athletic Bilbao.

Kup kralja, četvrtfinale, uzvratne utakmice:

Barcelona – Espanyol 3:2 (Krkić 34, 48, Pique 56 / Torrejon 58, Callejon 69 / ukupni rezultat 3:2)

Sevilla – Valencia 2:1 (Kanoute 37, Squillaci 89 / Marchena 8 / ukupni rezultat 4:4)