Zadar: Utakmica 21. kola AdmiralBet ABA lige između Zadra i Cedevita Olimpije
1/3
17.03.2023.
u 23:03

Zadrani su dobro ušli u susret, ali u drugoj četvrtini domaćini preuzimaju inicijativu. Naši košarkaši sada imaju omjer pobjeda i poraza 10-12.

Košarkaši Zadra u susretu su 22. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod FMP-a sa 87-112 (28-28, 20-28, 24-27, 14-29). Luka Božić je sa 25 koševa i 10 skokova bio najučinkovitiji kod Zadra za koji je i Marko Ramljak ubacio 25, dok je Charles Moore sa 31 poenom predvodio FMP.

Zadrani su dobro otvorili susret, u prvoj četvrtini imali u nekoliko navrata i šest koševa prednosti, ali u drugih 10 minuta domaći su preuzeli kontrolu rezultata. Posljednji put Zadar je zaprijetio sredinom trećeg dijela kada se približio na 67-65, no uslijedila je serija 11-3 domaćih od koje se hrvatski predstavnik više nije oporavio.

Zadar je pao na omjer pobjeda i poraza 10-12, dok je FMP na 13-9.

Ranije u petak Split je kao domaćin svladao Mornar iz Bara sa 91-80 (28-28, 25-14, 20-18, 18-20). Dominik Mavra je sa 20 koševa i 11 asistencija predvodio Split, Shannon Shorter i Tyrell Nelson su dodali po 15, dok je Marko Pecarski sa 18 ubačaja bio prvo ime Mornara. Split je ovom pobjedom stigao do omjera pobjeda i poraza 9-13, dok je Mornar pao na 7-14.