Cedevita - Krka
Marko Prpić/Pixsell
21.01.2015.
u 22:55

Završilo je 73:66 za domaćina, ali teško se oteti dojmu da Cedevita nije mogla više.

Cedevita je na gostovanju kod Virtusa u Rimu u sklopu trećeg kola Last 32 Eurokupa doživjela prvi poraz, domaćin je bio bolji sa 73:66 (19:12, 20:19, 11:22, 23:13). Momčad Jasmina Repeše dobro se držala, iako je više puta bila u dvoznamenkastom minusu, 39:29 početkom druge četvrtine i 43:33 početkom treće dionice.

Od zaostatka 50:41 nizom 11-0 potkraj treće četvrtine poveli su gosti 50:53. Polaganjem Zubčića za 50:55 u prvim sekundama posljednje četvrtine Repešini momci učinili su na trenutak da bi mogli iznenaditi, ali uslijedio je pad i tricaška serija domaćina za preokret.

Prvo je Lorenzo D'Ercole ubacio tricu za 55:55, a onda Kyle Gibson za 60:59. Trica Roka Ukića vratila je gostima pet minuta prije kraja utakmice vodstvo (62:64), no promašaji Zubčića i Ukića te pogreške Babića i Pilepića omogućili su Rimljanima bijeg na 70:64 s dvije minute preostale na semaforu. Do kraja Cedevita nije uspjela ozbiljno zaprijetiti.

Kod Cedevite su naujučinkovitiji bili Tomislav Zubčić (15 koševa i osam skokova) i Miro Bilan (12, šest skokova), dok je domaćine predvodio Kyle Gibson s 19 ubačaja.

Na ljestvici vode Cedevita i Virtus s po 2-1, dok Zaragoza i Crveni oktobar imaju omjer 1-2. U 4. kolu 27. siječnja Cedevita dočekuje Romu, a Zaragoza je domaćin Crvenom oktobru.