Objavljeno vijesti danas: 56
U DINAMOVOJ POVIJESNOJ UTAKMICI

VIDEO Pogledajte sukob policije i navijača u Ciboni, bačen i suzavac, sve se nastavilo vani

Zagreb: Nemile scene na trećoj utakmici doigravanja za ulazak u HT Premijer ligu između Dinama i Bosca
1/7
Autori: Vecernji.hr, Hina
17.05.2022.
u 23:06

Košarkaši Dinama izborili su povijesni plasman u HT Premier ligu nakon što su u odlučujućem, trećem susretu kvalifikacija nakon produžetaka  pobijedili Bosco sa 79-78 i seriju dobili sa 2-1. U prvoj je utakmici slavio Dinamo na domaćem terenu sa 77-62, a potom je Bosco uzvratio sa 73-56 izjednačivši na 1-1. U odlučujućoj, trećoj utakmici gledali smo pravu dramu koja je razriješena tek nakon produžetaka. Pobjedničke koševe sedam sekundi prije kraja postigao je David Ušić. Pod košem za 78-78, te iz dodatnog slobodnog bacanja za 79-78.

Nažalost, nakon utakmice je došlo do naguravanja navijača Dinama s policijom, a do sukoba je došlo i ispred dvorane.

U dvorani je policija čak koristila suzavac, ali samo na jednom dijelu terena.

> Pogledajte video:

Dinamo je poveo 7-2, no četiri minute prije kraja četvrtine Bosco je okrenuo rezultat u prednost 12-11, da bi taj period igre dobio sa 19-15. U drugoj četvrtini momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na poluvremenu je bilo 34-31 za goste.

U trećoj dionici Dinamo je zaigrao daleko bolje i taj je period igre dobio sa 26-17 i u zadnju četvrtinu ušao sa +6 (57-51). Sedam minuta prije kraja Bosco je izjednačio (59-59), Dinamo ponovo bježi na +6 (67-61), da bi gosti dvije minute prije kraja poravnali na 69-69, a zatim i poveli 71-69. Hrvoje Garafolić je minutu prije kraja izjednačio na 71-71 i premda su oba kluba imala priliku za pobjedu susret je otišao u produžetak.

U dodatnom periodu Dinamo je proveo 74-71, no Bosco serijom 7-0 dolazi do +4 (78-74). Dinamo je uspio sedam sekundi prije kraja Ušićevim košem izjednačiti na 78-78, da bi potom realizirao dodatno slobodno bacanje za +1. Bosco je imao sedam sekundi za pobjedu, no prvo je promašio Luka Katura, a potom i Ante Smolić.

Dinamo su do pobjede predvodili Hrvoje Garafolić sa 25 koševa i devet skokova, Josip Škara je dodao 13, a David Ušić 12 koševa. Kod Bosca su najefikasniji bili Luka Katura sa 17, te Petar Babić i Ante Smolić sa po 15 koševa.

Za poraženi sastav još uvijek postoji nada za plasman u elitno natjecanje hrvatske košarke. Bosco će za posljednje mjesto igrati protiv 11. momčadi aktualne sezone, sa Sonik Puntamikom.