Objavljeno vijesti danas: 57
25.09.2021. u 18:53
Koprivničani su u krizi, promijenili su trenera i svaki bod im je važan kako bi vratili izgubljeno samopouzdanje.

U prvoj utakmici 10. kola Prve HNL Dinamo je kao gost u Koprivnici uvjerljivo svladao Slaven Belupo 4:1 (2:0).

Strijelci za Dinamo bili su Deni Jurić (23), Mislav Oršić (43), Bruno Petković (50) i Duje Čop (76), da bi poraz domaćih ublažio Alen Grgić (80).

Aktualni prvak dominirao je čitavim tijekom susreta u Koprivnici te svoju igru okrunio s četiri pogotka i tako uzvratio Slavenu na šokantnom 0:2 porazu u Maksimiru na startu sezone. Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je Dinamo imao vofdstvo od 2:0.

Kod prvog pogotka u 23. minuti Mišić je lijepom okomitom loptom pronašao Baturinu koji je utrčao u domaći kazneni prostor i zatim povratnom loptom pronašao Jurića kojemu nije bilo teško s pet metara zatresti mrežu.

Najljepši trenutak susreta dogodio se u 43. minuti kada su Oršić i Petković odigrali dupli pas, a zatim si je Oršić vrškom kopačke podignuo loptu i volejom iz okreta sa 15 metara pogodio za 2:0.

25.09.2021., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo. Mislav Orsic, Bruno Petkovic Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Već u petoj minuti nastavka Dinamo je postigao i treći pogodak, Ivanušec je prošao kroz sredinu terena, u pravo vrijeme gurnuo loptu za Petkovića koji je rutinski postigao svoj prvi gol u prvenstvu ove sezone.

U strijelce se u 76. minuti upisao i Čop, njemu je loptu na 16 metara dostavio Gojak, a napadač zagrebačkog sastava se lijepim "lažnjakom" oslobodio čuvara prije no što je preciznim udarcem pogodio donji desni kut domaćeg gola.

Lijepa je bila i akcija za jedini pogodak domaćih, Zapata je okomitom loptom proigrao Grgića koji je s ruba kaznenog prostora bio precizan.

Dinamo je ovom pobjedom stigao na vrh ljestvice sa 19 bodova, dva više od Rijeke i Osijeka, a tri od Hajduka.

Slaven Belupo je ostao pretposljednji sa šest bodova, jednim više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

KRAJ (Kraj)

Dinamo je pobijedio 4:1 u Koprivnici, to je kraj utakmice.

90'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

85'

Malo se zaoštrila utakmica na kraju i požutio je Arijan Ademi. Zanimljivo, prije koju minutu Zekić je izvadio Hansela, Kolumbijca kojeg je uveo u 46. minuti u igru.

Gol
80' (Gol)

GOOL!!! Grgić je stigao do sjajne lopte u prostor kroz sredinu obrane Dinama i zabio kad se našao oči u oči s Livakovićem.

Gol
76' (Gol)

GOOOL!!! Duje Čop je svega nekoliko minuta nakon ulaska u igru zabio iz daljine u donji desni kut Čovićeva gola.

67'

Krstanović sreto i spretno puca, uz odbijanje od obrambenog igrača Dinama, ali Livaković brani i tako težak udarac.

Zamjena
62' (Zamjena)

Za Dinamo su ušli Gojak, Menalo i Ademi, a izašli su Ivanušec, Jurić i Petković.

55'

Dinamo će ovu utakmicu rutinirano privoditi kraju i polako gledati prema drugom kolu Europske lige i gostovanju protiv Genka.

Gol
50' (Gol)

GOOL!!! Ivanušec je proigrao Petkovića koji sam pred golom ništa ne prepušta slučaju i zabija za 3:0!

47'

Krstanović je opalio s dvadesetak metara i lopta je prošla tik iznad grede.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počelo je drugo poluvrijeme. Zoran Zekić uveo je u igru Hansela i Brkovića umjesto Caimacova i Glavčića.

POLUVRIJEME

Završilo je prvo poluvrijeme u Koprivnici.

45'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

Gol
43' (Gol)

GOOOL!!! Mislav Oršić zabija nakon fenomenalne majstorije! Primio je loptu na desetak metara okrenut leđima golu, digao je u zrak pa iz okreta zakucao u mrežu domaćina.

41'

Lopta ponovno dolazi do Krstanovića koji s desetak metara pogađa vratnicu i potom Kocijan pada u pokušaju da dođe do odbijene lopte, ali ništa nije dosuđeno.

39'

Deni Jurić ponovno izbija pred gol domaćina, ali vrata Čović brani i izbija u korner.

Žuti karton
34' (Žuti karton )

Caimacov je dobio žuti karton no nije poznato zašto, moguće zbog nekog prigovora ili prekršaja koji nije suđen već je puštena prednost.

30'

Sve sad ide na mlin Dinama, ali Krznar je svjestan da istinski mir stiže tek s drugim golom, koji plavi traže svim silama.

Gol
23' (Gol)

GOOOL!!! Baturina prolazi po desnoj strani i potpuno sam u petercu ostaje Deni Jurić i lako zabija u mrežu Slavena.

21'

Kocijan odlično puca, ali lopta ide kraj gola.

20'

Plavima je Krstanovićeva prilika bila veliko upozorenje.

19'

Bogojević je probio po desnoj strani i uputio povratnu loptu prema Krstanoviću, koji s nekoliko metara opasno puca no Livaković maestralno brani.

15'

Slaven Belupo zasad ima odgovor na Dinamovu igru no pitanje je koliko dugo Koprivničani mogu pratiti ovaj tempo.

10'

Slaven se malo otvorio nakon pritiska Dinama, ali nije to ništa konkretno.

8'

Petković prima sjajno visoku loptu u kazneni prostor, ulazi u peterac, ali u padu nije bio precizan.

5'

Dinamo ima inicijativu, ali još se "ispipavaju" snage na terenu.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica!

SASTAVI

SLAVEN BELUPO: Čović - Kocijan, Van Bruggen, Zirdum - Bogojević, Caimacov, Marina, Goda - Grgić, Glavčić - Krstanović.

DINAMO: Livaković - Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Franjić - Mišić - Ivanušec, Baturina, Petković, Oršić - Jurić.

Zoran Zekić pak želi od svoje momčadi vidjeti htijenje, disciplinu i angažiranost. Zna da je sve osim poraza izniman uspjeh za Slaven.

Damir Krznar poziva na oprez, ali svjestan je uloge favorita i zato ide po sva tri boda, što je potpuno očekivano.