Hrvatska - Ukrajina
11.06.2017.
u 20:42

U skupini D u Dublinu su Republika Irska i Austrija odigrali 1-1.

Ukrajinski nogometaši pobijedili su u susretu I skupine kvalifikacija za SP u Tampereu Finsku s 2-1 te ostali u utrci za vodećom Hrvatskom.

Ukrajinci su teškom mukom slavili protiv Finaca, koji su bili bolji u prvom dijelu koje je okončano bez golova U 51. minuti Ukrajina je povela pogotkom Jevhena Konopljanke, koji je s dva metra ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je finski vratar Hradecky obranio šut Malinovskog. U 72. minuti izjednačio je Joel Pohjanpalo, koji je glavom svladao Pjatova iz odbijanca nakon što je branič gostiju Rakitskij uzdrmao gredu svog gola. Finsko veselje nije dugo trajalo, u 75. minuti Artem Besjedin je glavom pogodio mrežu domaćih za pobjedu.

U ovij skupini večeras igraju Island - Hrvatska te Kosova - Turska. Vodi Hrvatska s 13 bodova, Ukrajina je sada druga s 11 bodova, a Finska je ostala na jednom bodu.

U skupini D u Dublinu su Republika Irska i Austrija odigrali 1-1. Gosti su poveli preko Martina Hintereggera (32), a za Irce je izjednačio Jonathan Walters (85). U drugoj utakmici skupine u Kišinjevu su Moldavija i Gruzija odigrali 2-2 nakon što su domaći do 65. minute vodili s 2-0.

SKUPINA D

Irska - Austrija 1-1 (Jonathan Walters 85/Martin Hinteregger 32)

Moldavija - Gruzija 2-2 (Radu Ginsari 15, Alexandru Dedovs 36/Giorgi Merebašvili 65, Valeri Kazaišvili 70)

SKUPINA I

Finska - Ukrajina 1-2 (Joel Pohjanpalo 73/Jevhen Konopljanka 51, Artem Besjedin 75)

1. HRVATSKA              5  4  1  0  11:1  13
2. Ukrajina              6  3  2  1   9:5  11
3. Island             5  3  1  1   8:6  10
4. Turska               5  2  2  1   7:5   8
5. Finska                6  0  1  5   4:10  1
6. Kosovo                5  0  1  4   2:14  1