Srbi na tronu Europe, Slovenci opet ostali za 'medalju prekratki'

Odbojka (ilustracija)
29.09.2019.
u 21:25

Slovenski odbojkaši tako su po drugi put na posljednja tri europska prvenstva osvojili srebrnu medalju

Odbojkaši Srbije svladali su Sloveniju sa 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) u nedjeljnom finalu Europskog prvenstva odigranom u pariškoj AccorHotels Areni.

Srbiju je do trećeg naslova prvaka Starog kontinenta, prvog nakon 2011. godine, predvodio Aleksandar Atanasijević sa 19 osvojenih bodova. Kod Slovenaca je najuspješniji bio Klemen Čebulj sa 12 poena.

Slovenski odbojkaši tako su po drugi put na posljednja tri europska prvenstva osvojili srebrnu medalju. Prije četiri godine su u finalu igranom u Sofiji poraženi od Francuske sa 3:0.

U subotu, u utakmici za brončano odličje, Poljska je svladala domaćina Francusku sa 3:0 (26:24, 25:22, 25:21). Poljacima je to deveta medalja s europskih prvenstava, a prva nakon što su 2009. godine po prvi put u povijesti postali prvacima Europe.