Skromni učinici Bogdanovića i Zubca

Bojan Bogdanović
02.12.2019.
u 10:03

Hrvatski košarkaški Bojan Bogdanović je sinoć ostvario skroman učinak u visokom porazu svojih Utah Jazza, dok je Ivica Zubac u visokoj pobjedi LA Clippersa imao slabu večer.

Toronto Raptors su kod kuće sa 130-110 nadigrali Utah Jazz kojem je ovo treći poraz u zadnje četiri utakmice.

Pascal Siakam je za pobjedu Toronta, koji je na poluvremenu vodio sa 40 razlike, ubacio 35 koševa. Fred VanVleet je dodao 21 koš i 11 asistencija za Raptors kojima je ovo deveta domaća pobjeda od početka sezone.

Mike Conley je bio najbolji u redovima Jazza sa 20 poena, a Bojan Bogdanović je u 30 minuta zabio 11 koševa (šut iz igre 5/14, trice 1/5) uz sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

LA Clippers su s nevjerojatnih 150-125 kod kuće svladali Washington Wizardse, a do pobjede ih je predvodio Kawhi Leonard sa 34 koša, dok je Paul Goerge ubacio 31 kop. Montrezl Harrell je pobjedi pridonio sa 23 ubačaja i 15 skokova, a Zubac je odigrao 16 minuta i zabio dva koša s linije slobodnih bacanja uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Kod Washingtona najbolji je bio rookie Rui Hachimura sa 30 poena i devet skokova.

Luka Dončić je sa 27 koševa, 10 asistencija i devet skokova bio najbolji igrač Dallas Mavericksa koji su u gostima prekinuli pobjednički niz od deset utakmica Los Angeles Lakersa svladavši ih sa 114-100. Anthony Davis je predvodio Lakerse sa 27 poena i deset skokova, dok je LeBron James utakmicu završio sa 25 poena, devet skokova i osam asistencija.

Detroit Pistons su sa 132-98 'razbili' San Antonio Spurse, a najzaslužniji za pobjedu domaće momčadi bio je Christian Wood sa 28 koševa i deset skokova.  DeMar DeRozan je bio najbolji pojedinac Spurs sa 20 pogodaka, a Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Rezultati

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks         100-114
Brooklyn Nets - Miami Heat                    106-109
New York Knicks - Boston Celtics              104-113
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies    107-115
Detroit Pistons - San Antonio Spurs           132-98
(Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio)
New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder  104-107
Orlando Magic - Golden State Warriors         100-96
Toronto Raptors - Utah Jazz                   130-110
(Bojan Bogdanović je odigrao 30 minuta za Utah i zabio je 11 koševa te upisao sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)
LA Clippers - Washington Wizards              150-125
(Ivica Zubac je odigrao 16 minuta za LA Clipperse, zabio je dva koša i upisao četiri skoka i jednu asistenciju)