Sjajni Olmo sa Španjolskom u finalu Europskog prvenstva

Dani Olmo
1/4
27.06.2019.
u 23:29

Polufinalisti ovog EURA izborili s plasman na Olimpijske igre 2020 u Tokiju. Veliki finale se igra u nedjelju.

Njemačka i španjolska nogometna reprezentacija do 21 godine igrat će u finalu U21 EURA u Italiji.

Nijemci su u prvoj polufinalnoj utakmici EURA slavili u Bologni protiv Rumunjske s 4-2 (1-2), dok je u Reggio Emiliji Španjolska bila bolja od Francuske s 4-1

Francuzi su poveli preko Matete (16/pen), a za Španjolce je izjednačio Roca (28), a potom Oyarzabal iz penala u petoj minuti sudačkog dodatka doveo Furiju do preokreta. Na 3-1 povećao je u 47. minuti igrač Dinama Dani Olmo, a Mayoral (67) diže na 4-1 i uvjerljivu pobjedu mladih Španjolaca.

Nijemci su do pobjede stigli preokretom golovima Nadiema Amirija (21, 90+2) i Luce Waldschmidta (51/pen, 90), dok su Rumunji odigrali izvrsno prvo poluvrijeme i vodili pogocima Georgea Puscasa (27/pen, 44).

Polufinalisti ovog EURA izborili s plasman na Olimpijske igre 2020 u Tokiju.