Drama na Rujevici: Rijeka u nadoknadi 'iščupala' pobjedu protiv Lokomotive!

1/10
Autori: Ivan Halar, Hina
19.08.2017.
u 22:55

Goste je u vodstvo doveo Majer (16), izjednačio je Bradarić (80), a pobjedu Rijeci osigurao je Matei (90+4).

Rijeka je bila u negativnoj seriji od tri uzastopna poraza (Osijek, Dinamo, Olympiakos) pa je večeras u šestom kolu HT Prve HNL protiv Lokomotive željela prekinuti taj niz. I uspjelo je to hrvatskom prvaku ali uz mnogo muke!

Domaći navijači su na Rujevici doživjeli prave šokove, poebice u dramatičnoj završnici, ali su se na kraju radovali pobjedi (2:1).

Matjaž Kek nije mogao računati na ozlijeđene Gorgona i Kvržića, a na klupi za pričuve je ostavio Eleza, Hebera, Gavranovića, Mišića, Slugu. Slovenski stručnjak suprotstavio je Lokosima sastav koji nikad nije igrao zajedno i to se itekako osjetilo na terenu.

Nakon što je Lokomotiva povela u 16. minuti kada je Doležal, nakon što je izašao sam pred vratara Prskala, koji mu je lijepo skratio kut, uposlio nečuvanog Majera koji je pogodio praznu mrežu.

Taj je rezultat vrijedio sve do 80. minute kada Bradarićev udarac s više od 20 metara Šemper nije uspio odbiti u polje već mu se od ruke odbila u mrežu. Vratar Lokomotive iskupio se za tu pogrešku u 84. minuti kada je obranio 11-erac Mateija uhvativši loptu nakon udarca Rumunja.

No, Matei se iz tragičara pretvorio u junaka kada je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade iskoristio lijepo dodavanje Bradarića i pogodio suprotni kut nemoćnog Šempera.

Rijeka je s ova tri boda stigla na drugo mjesto sa 12 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala osma s četiri boda.

Tijek utakmice:

RIJEKA - LOKOMOTIVA (0:1) 2:1

90'+5 Kraj utakmice! Rijeka je iščupala pobjedu protiv Lokomotive u nadoknadi!

90'+4 GOOOL Rijeka pogađa u sudačkoj nadoknadi za vodstvo! Bradarić je sjajno petom podvalio za Mateija koji pogađa

84' Šemper brani Mateijev slab udarac s bijele točke! kakav propust Rijeke!

83' Jedanaesterac! Ivanušec je srušio Hebera u kaznenom prostoru i dobio žuti karton

80' GOOOL Rijeka je izjednačila! Bradarić je potegnu s 20 metara, Šemper je uspio dotaknuti loptu, ali ona je na kraju ipak završila u mreži

71' Lokomotiva je povukla kontru, Majer je pucao s 25 metara, lopta je prošla iznad grede

62' Jelić je u igri umjesto Gavranovića

59' Črnic je ubacio, Heber pucao glavom, a lopta je u visokom luku prošla iznad grede

54' Iz igre izlazi Ivan Martić, u igru ulazi Araujo Dos Santos Heber.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45'+1 Završilo je prvo poluvrijeme!

45' Črnic si je otvorio prostor za udarac na 16 metara, ali Šemper je još jednom siguran

40' Snažan udarac Bradarića s 20 metara, ali lopta je išla ravno u vratara Šempera

26' Matei je odlično pucao iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali Šemper brani

24' Ivan Martić zaradio je žuti karton zbog povlačenja

16' GOOOL Lokomotiva vodi! Majer je strijelac! Gosti su pokrenuli brzu akciju, Babić je pucao, a nakon bloka lopta se odbila do Doležala koji je gura za Majera. Napadač Lokomotive potom je lakoćom pogodio praznu mrežu

5' Matei je lijepo proigrao Črnica čiji je udarac s 15 metara prošao uz vratnicu

1' Počela je utakmica

Rijeka: Prskalo - Vešović, Župarić, Punčec, Zuta - Đoković, Bradarić - Martić, Črnic, Matei - Jelić.

Lokomotiva: Šemper - Capan, Soldo, Kolinger, Musa - Šunjić, Ivanušec, Karačić - Majer, Doležal, Babić.