SERIE A

Pobjeda Juventusa, poraz Rome

21.12.2008.
u 18:23

Nogometaši Juventusa došli do do četvrte uzastopne i devete pobjede u zadnjih deset utakmica Serije A. U 17. su kolu slavili u Bergamu kod Atalante 3-1.

Alessandro del Piro doveo je Torineze u vodstvo golom u 30. minuti na ubacivanje Marchionnija. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone i 252. u Juventusovu dresu uopće. Isti je igrač asistirao stoperu Nicoli Legrotaglieu u 38. minuti za 2-0.

Bivši Juveov napadač Christian Vieri (35) smanjio je na 2-1 u 48. minuti zabivši svoj drugi gol sezone, da bi konačan rezultat postavio Amauri 11. prvenstvenim golom desetak minuta prije kraja.

Roma i dalje oscilira. Izgubili su na gostovanju kod Catanie 3-2. Gubili su do 74. minute 3-0 golovima Baiocca i dvaput Japanca Morimota. U 74. je minuti smanjio Vučinić, četiri minute kasnije dodatno je Romu bodu približio Francuz Menez , da bi Cassetti u četvrtoj minuti sudačke nadoknade u skoku propustio idealnu priliku iz blizine zabiti glavom za poravnanje.

Fiorentina je iskoristila umor Sampdorije nakon velike pobjede nad Sevillom u četvrtak i ulaska u 1/16 finala Kupa UEFA. Slavili su Firentinci 1-0 na stadionu Luigi Ferraris u Genoi pogotkom Riccarda Motoliva u 19. minuti.

Golom Olivere minutu prije kraja Genoa je na gostovanju pobijedila Chievo 1-0. Ivan Jurić odigrao je u redovima gostiju standardno svih devedeset minuta.