Objavljeno vijesti danas: 4
LIGA PRVAKA

Zagreb teško poražen u Areni od Vardara, u prvom poluvremenu zabili tek šest golova

PPD Zagreb - Vardar
1/9
23.03.2019.
u 22:01

Vardar je utišao publiku pa se na kraju igralo u kazališnoj atmosferi.

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba u subotu su na domaćem terenu u Areni protiv skopskog Vardara izgubili s visokih devet golova razlike, 18-27 (6-14).

U susretu protiv jednog od najboljih europskih sastava sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, koje su gosti dobili s osam golova prednosti (14-6). Do kraja susreta za makedonski sastav to je bilo samo odrađivanje posla.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili hrvatski reprezentativac Igor Karačić i Latvijac Dainis Krištopans s po pet golova, dok je drugi hrvatski rukometaš Ivan Čupić zabio tri. Na golu je briljirao vratar Dejan Milosavljev s 14 obrana.

Kod Zagreba David Mandić postigao je pet, a Luka Mrakovčić tri pogotka. Uzvratni susret na rasporedu je 30. ožujka u Skoplju.

TIJEK MEČA:

60' - Gotova je muka PPD Zagreba u Areni. Vardar je utišao publiku pa se na kraju igralo u kazališnoj atmosferi. Slavili su s 27:18.

51' - Povećao je Vardar prednost na deset razlike (25-15).

46' - Nema Zagreb snage smanjiti prednost. I dalje gosti vode osam razlike (21:13).

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Prvi pogodak opet su zabili gosti.

30' - Gotov je prvi dio patnje u Areni. Vardar vodi s ogromnih 14:6, a navijači su očekivano nezadovoljni.

26' - Zagreb igra katastrofalno. Vardar uvjerljivo vodi 11:5.

18' - Igra se čvrsto. Zagreb je zabio tri pogotka u 18 minuta igre, Vardar duplo više.

14' - Zagreb je malo smanjio zaostatak i stabilizirao redove. 5:3 vodi Vardar.

6' - Krištopans za 3:0.

4' - Opet je zabio Krištopans. Vardar vodi 2:0, a Zagreb ima igrača manje. Isključen je Senjamin Burić.

2' Krištopans je zabio za vodstvo Makedonaca od 1:0.

1' - Počela je utakmica.