Objavljeno vijesti danas: 163
07.04.2018. u 18:09
Ivan Dodig i Nikola Mektić izgubili su prvi set protiv Timura Khabibulina i Aleksandra Nedovjesova, no onda su pokazali svoje pravo lice.

Hrvatska Davis cup vrsta povela je 2:1 protiv Kazahstana u četvrtfinalnom dvoboju Davis cupa u Varaždinu nakon što je par Ivan Dodig - Nikola Mektić slavio nakon tri sata igre protiv Timura Habibulina i Aleksandra Nedovjesova sa 6:7 (2), 6:4, 6:4, 6:2 te Hrvatsku samo još jedna pobjeda dijeli od plasmana u polufinale.

Bila je to deveta uzastopna pobjeda hrvatskih parova u dvobojima Davis cupa, sedma u nizu u kojoj je sudjelovao Ivan Dodig, dok je Nikola Mektić i u svom trećem nastupu još bez poraza u paru.

- Prvi put smo Nikola i ja igrali zajedno. U početku je bilo manjih problema, ali je zatim sve sjelo na svoje mjesto - rekao je Dodig, dok je Mektić dodao:

- Ništa nismo znali o Kazahstancima i morali smo se naviknuti na njihovu igru. Na kraju smo odigrali jako dobro.

Specijalisti za parove Dodig i Mektić su po prvi puta igrali zajedno i to je umnogome bio razlog gubitka prvoga seta, ali su se naši tenisači u nastavku posložili i slavili protiv uigranijeg, ali po plasmanima na ATP ljestvici puno slabijeg kazahstanskog para te odveli Hrvatsku na korak do polufinala.

Kazahstanci su bolje započeli dvoboj parova i već u prvom gemu Dodig je izgubio servis. Hrvatski par je uzvratio u četvrtom gemu za poravnanje 2:2, da bi već u sljedećem Dodig ponovno izgubio svoj početni udarac. Zahvaljujući ponajprije odličnoj igri Mektića u sljedećem gemu je nadoknađen zaostatak, da bi u "ie-breaku Kazahstanci posve dominirali i uzeli prvi set.

Igra hrvatskog para bitno se popravila u nastavku, nakon malo sporijeg početka probudio se i  Dodig, pa je u sljedeća dva seta hrvatski par nije niti jednom izgubio servis, te je preokrenuo na 2:1 u setovima. I drugi i treći set su Dodig i Mektić dobili sa po 6:4, u oba seta im je bio dovoljan samo po jedan break i oba puta se to dogodilo kod rezultata 1:1 u gemovima.

I u treći set je naš par ušao s breakom, opet u trećem gemu,  a potvrdili su ga novim oduzimanjem servisa u za 4:1 nakon čega Kazahstanci nisu imali snage za povratak.

U nedjelju u 14 sati prvi će na teren Marin Čilić i Mihail Kukuškin, a bude li potrebno potom slijedi okršaj Borne Ćorića i Dmitrija Popka.

Pobjednik ovog dvoboja ide u polufinalu na boljega iz dvoboja SAD-Belgija u kojem Amerikanci vode s 2:0 . Hrvatska će, ako prođe, biti domaćin polufinalnog susreta.

Hrvatska
6:7(2), 6:4, 6:4, 6:2
6-2
Kazahstan
Davisov kup, četvrtfinale, 15:00, Varaždin
POBJEDA HRVATSKE

Bravo za Dodiga i Mektića! Hrvatska je slavila sa 6:7, 6:4, 6:4 i 6:2. Nakon drugog dana vodimo s 2:1.

Imali smo meč-loptu, ali Kazahstanci su se izvukli. Sada će Mektić servirati za pobjedu.

Dodig je siguran na servisu i Hrvatska je na jedan gem od pobjede.

NOVI BREAK

Dodig i Mektić idu prema pobjedi, napravili su novi break za 4:1.

NOVI BREAK

Hrvatska je napravila break, vodimo 2:1.

ČETVRTI SET

Zamalo smo set otvorili breakom, ali nema veze. Hrvatska igra jako dobro.

HRVATSKOJ SET

Hrvatska je osvojila treći set! Vodimo 2:1.

Kazahstanci su osvojili gem bez izgubljenog poena, ali će Mektić sada servirati za osvajanje drugog seta.

Poveli smo 4:2, Hrvatska je posljednji put izgubila servis kod 3:2 u prvom setu. Sada to puno bolje izgleda.

Novi break

Hrvatska je uzela servis Kazahstanu, vodimo 2:1 u trećem setu.

TREĆI SET

Oba para dobro su otvorila treći set.

IZJEDNAČENJE U SETOVIMA

Hrvatska je osvojila drugi set! Sada je 1:1.

Kazahstanci su dobili svoj gem, no Dodig će servirati za 1:1 u setovima.

Imali su sada Kazahstanci priliku za break na Mektićev servis, ali smo se uspjeli izvući. Hrvatska je na gem od izjednačenja.

Kakav maratonski gem, trajao je više od 15 minuta. Hrvatska nije uspjela napraviti drugi break, ali naši igrači izgledaju puno bolje u drugom setu.

Break

Hrvatska je napravila break i vodi 2:1.

Drugi set

Počeo je drugi set. Sada prvi serviraju Kazahstanci.

Završio je prvi set. U 'tie-breaku' osvojili smo samo dva poena. Kazahstan protiv Hrvatska u igri parova vodi s 1:0.

Kazahstan je izjednačio na 6:6. Igra se 'tie-break'.

Uhvatili smo ritam! Mektić je ponovno sjajno servirao i barem osigurao 13. igru u prvom setu.

Podigli smo igru, a Dodig je osvojio svoj servis bez izgubljenog poena. Hrvatska vodi 5:4.

Mektić je sjajno servirao i Hrvatska je prvi put povela u prvom setu - 4:3.

Odmah smo vratili Kazahstancima i oduzeli im servis. Hrvatska je izjednačila na 3:3, a sada servira Mektić.

Dodig je ponovno loše servirao. Kazahstanci su od dvije 'break' prilike iskoristili prvu i ponovno vode (2:3).

Iskoristili smo drugu 'break' priliku i izjednačili na 2:2. Sada će servirati Dodig.

Nakon što su Kazahstanci bez izgubljenog poena osvojili drugi gem Mektić je na svom servisu osvojio prvi bod u prvom setu. Kazahstan vodi s 2:1.

Dodig je već na početku meča izgubio svoj servis. Kazahstan u prvom setu vodi s 1:0.

Prvi set

Počeo je dvoboj. Ivan Dodig prvi servira.

14.55

Za Hrvatsku igraju Nikola Mektić (33. na listi parova) i Ivan Dodig (10.), koji dosad još nisu igrali zajedno.

14.45

Hrvatska je i dalje na kladionicama veliki favorit protiv Kazahstana. Koeficijent na naš prolazak u polufinale Davisova kupa je 1.05.

14.30

U četvrtfinalu Davisova kupa u Varaždinu hrvatska teniska reprezentacija igra protiv Kazahstana. Nakon prvog dana rezultat je 1-1, a danas je na rasporedu igra parova. Ivan Dodig i Nikola Mektić igrat će protiv Timura Khabibulina i Aleksandra Nedovjesova.

Prijenos susreta uživo pratite od 15 sati na portalu Večernjeg lista.