Niko Kovač i Wolfsburg izbacili iz njemačkog kupa aktualnog branitelja naslova

DFB Cup - Second Round - VfL Wolfsburg v RB Leipzig
Cathrin Mueller/REUTERS
31.10.2023.
u 23:02

Podsjetimo, bivši hrvatski izbornik je do sada dva puta slavio u njemačkom Kupu, 2018. na klupi Eintrachta, te 2019. s Bayernom. U osminu finala se plasirao i Stuttgart pobjedom 1-0 protiv Union Berlina. Pobjedu domaćinu donio je Deniz Undav u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Josip Juranović nije bio dostupan za goste zbog ozljede.

Njemački bundesligaš Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, plasirao se u osminu finala nacionalnog Kupa nakon što je na domaćem terenu pobijedio branitelja naslova RB Leipzig sa 1-0. Pogodak odluke zabio je u 14. minuti češki veznjak Vaclav Černy na asistenciju Portugalca Tiaga Tomasa.

RB Leipzig je od 56. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Danac Yussuf Poulsen. Za Kovačev sastav je od 81. minute igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

VEZANI ČLANCI:

Dalje ide i četvrtoligaš Homburg koji je pobijedio drugoligaša Greuther Furth sa 2-1. Fabian Eisele (32) i Phil Harres (83) zabili su za domaći sastav, dok je za goste strijelac bio Branimir Hrgota (52).