Messi skinuo Mullerov rekord - 68 pogodaka u sezoni!

Dwyane Wade
02.05.2012.
u 21:55

Barcelonin Leo Messi srušio je 39 godina star rekord po najvećem broju pogodaka, onaj Gerda Mullehra iz sezone 1972./1973.

Hat-trick Malagi došao je do brojke od 68 pogodaka u sezoni, zabio je gol više od legende Bayern Munchena. Messi je u pobjedi nad Malagom 4:1, zabio dva gola s bijele točke te dodao još jedan, što mu je bio ukupno 68. gol u sezoni. Najbolji igrač godine zabio je 46 golova u prvenstvu, te ima tri više od Cristiana Ronalda.

Real potvrdio naslov

No, njegov je uspjeh ostao u sjeni konačne potvrde naslova prvaka madridskog Reala. Strahovali su Realovi navijači od vrućeg gostovanja kod Athletic Bilbaoa, no sve je zapravo bilo riješeno već nakon 20 minute. Do tada je, naime, Cristiano Ronaldo uspio promašiti jedanaesterac (12. minuta) ali su zato poentirali Higuain (16.) i Özil (20.). Ronaldo je ipak zabio i to u 50. minuti za konačnih 3:0 i potvrdu naslova..

Ivan Rakitić igrao je od 58. minute umjesto Reyesa u 1:2 domaćem porazu Seville od Betisa. Tomislav Dujmović je ostao na klupi u 1:0 pobjedi Zaragoze nad Levanteom.

Španjolska a 36. kolo: Athletic Bilbao - Real Madrid 0:3, Barcelona - Malaga 4:1, Atletico Madrid - Sociedad 1:1, Mallorca - Rayo Vallecano 1:0, Sevilla (Rakitić od 58.) - Betis 1:2, Zaragoza (Dujmović pričuva) - Levante 1:0, Valencia - Osasuna 2:0.

Tablica: Real 93 , Barcelona 87, Valencia 58, Malaga 55, Levante 52...

Ajax potvrdio naslov prvaka

Nizozemci su riješili pitanje prvaka, Ajax je pobjedom nad Venlom 2:0 kolo prije kraja potvrdio naslov ispred drugoplasiranog Feyenoorda.

Nizozemska, 33. kolo: Ajax - Venlo 2:0, Feyenoord - Heracles 4:1, PSV - Den Haag 5:0, Twente - Heerenveen 3:4

Tablica: 1. Ajax 73, 2. Feyenoord 67, 3. PSV 66, 4. Heerenveen 64...

Francuska, 35. kolo: Ajaccio - Sochaux 2:1, Bordeaux - Rennes 2:0, Brest - Toulouse 0:0, Caen - Lorient 1:0, Lyon - Valenciennes 4:1, Marseille - Nancy 1:0, Nice - Lille 0:1, PSG - St. Etienne 2:0.

Tablica: Montpellier 73, PSG 70 , Lille 68, Lyon 59...