Lionel Messi s tri gola u Pragu ušao u "Klub 200"!

lionel messi
AFP/Pixsell
01.11.2011.
u 22:45

Nastavio se senzacionalni niz ciparskog Apoela, u Nikoziji je ova momčad svladala Porto 2:1 pogotkom Manduce u 90. minuti.

S tri pogotka Viktoriji Plzen, Lionel Messi ušao je u "Klub 200"! Messi je, naime, s ta tri gola zabio ukupno 202 zgoditka za Barcelonu i nezaustavljivo juri prema rekordu Cesara Rodrigueza, koji je zasad najbolji Barcin strijelac u povijesti, s ukupno 235 golova.

A u Barcin "Klub 200" upisao se i trener Pep Guardiola, kojem je 4:0 pobjeda protiv Viktorije u Pragu (Česi igraju na stadionu praške Slavije, jer njihov u Plzenu ne zadovoljava Uefine kriterije) bila 200. na klupi "blau-grane".

Brazilac u dresu Valencije, napadač Jonas, zabio je drugi najbrži gol u povijesti Lige prvaka! U domaćoj pobjedi protiv Leverkusena 3:1, Jonas je bio strijelac prvog pogotka već u 11. sekundi igre (točnije, 10.50!)! Najbrži je ostao Nizozemac Roy Makaay, koji je prije četiri i pol godine na utakmici Bayern – Real zabio za Bavarce također u 11. sekundi, odnosno 48 stotinki ranije (10.02!).

Naš reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu u 1:0 pobjedi svoje Borussije Dortmund protiv Olympiakosa. Perišić se veselio, ali su zato tugovali Eduardo i Srna, koji su sa Šahtarom (igrali svih 90 minuta, Srna je i "požutio") poraženi na gostovanju kod Zenita 0:1...

- Nismo igrali dobro. Još je to u prvom dijelu i solidno izgledalo, ali pokopao nas je jeftino primljen pogodak (Lomberts nakon kornera, glavom s prve vratnice) u sudačkoj nadoknadi. U teškoj smo situaciji, više ne ovisimo sami o sebi – rekao nam je Eduardo.

Naglasimo da je u ovoj skupini ciparski Apoel nastavio svoj senzacionalni niz svladavši doma Porto 2:1! Apoel je poveo u 42. minuti (Ailton, 11m), izjednačio je Hulk (88., 11m), a Manduca je u 90. zabio za euforičnih 2:1!

Chelsea je iz Genka odnio samo bod (1:1), a u 40. minuti vratar Genka Koteles obranio je 11-erac Davidu Luizu.