Liga prvakinja - drugi poraz Podravka Vegete

Podravka
1/6
25.10.2015.
u 21:23

Rukometašice Podravka Vegete upisale su i drugi poraz u B skupini Lige prvakinja nakon što su u Koprivnici izgubile od njemačkog Thuringera 21-27 (13-11).

Podravka je u prvom kolu doživjela težak poraz na gostovanju u Mađarskoj od FTC-a 16-28. U premijeri pred svojim navijačima hrvatske prvakinje su odigrale daleko bolje, posebice u prvom poluvremenu, no ponovo su ispustile bodove. Koprivničke rukometašice i prošle su se sezone u ovoj fazi natjecanja igrale protiv Njemica koje su bile uspješnije u obje utakmice, a potom su ispale u četvrtini finala od norveškog Larvika.

Podravka je odlično ušla u utakmicu i vrlo brzo je povela 4-1 pa je gostujući trener Herbert Muller bio prisiljen rano pozvati minutu odmora. Gošće su potom posložile redove, te u dva navrata smanjiti na minus jedan, no Podravka je na poluvrijeme otišla s rezultatom 13-11. U drugom dijelu igračice Thuringera su odigrale daleko odlučnije i nakon 38 minuta stigle su do prvog vodstva (17-16), a potom samo povećavale prednost za pobjedu 27-21.

U njemačkim redovima najefikasnije su bile Eliza Buceshi i Svenja Huber sa po sedam golova, dok je Katrin Engel zabila pet golova. Kod Podravke najefikasnije su bile Ivana Dežić i Selena Milošević sa po pet golova.

U drugom susretu iz ove skupine Fleury Loriet Handball i FTC Rail Cargo Hungarioa odigrali su 28-28 (14-11).

Na ljestvici vode FTC i Thuringer sa po tri boda, Fleury ima dva boda, a na začelju je Podravka bez bodova. U 3. kolu Podravka će 1. studenog ugostiti Fleury.