Kranjčar asistent u pobjedi, težak poraz Uniteda

Niko Kranjčar
Reuters
19.12.2009.
u 18:24

Niko Kranjčar bio je asistent Crouchu kod prvog pogotka u 2:0 pobjedi kod Blackburna, a Manchester United doživio je debakl kod Fulhama gdje je poražen s 0:3!

Veliko iznenađenje priredili su u Londonu igrači Fulhama svladavši momčad Manchester Uniteda 3:0 u utakmici 18. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Branitelji naslova imali su kontrolu lopte tijekom susreta, ali nikako ne i konce igre u svojim nogama. Danny Murphy prvi je načeo mrežu gostujućeg vratara Tomasza Kuszczaka udarcem iz daljine u 22. minuti.

Loša je to bila vijest za Manchester United, jer, kako se pokazalo i u subotu, svaki puta kad bi Murphy pogodio mrežu "crvenih vragova" svoju je momčad odveo do pobjede. Potvrdili su je još pogocima Bobby Zamora, odmah na otvaranju drugog dijela, te Damien Duff u 75. minuti na asistenciju strijelca drugog pogotka.

Drugi je to poraz Uniteda u razmaku od samo sedam dana. Prošle su subote s 1:0 "pali" od Aston Ville, a u međuvremenu su pobijedili Wolverhampton 3:0.

Nakon što je s dva pogotka Nike Kranjčara Tottenham u prošlome kolu svladao Manchester City 3:0, Spursi su bili uvjerljivi i kod Blackburna. Ovaj puta je bilo 2:0, bez pogodaka hrvatskih nogometaša, ali uz asistenciju veznjaka Kranjčara. Na već jednu izgubljenu loptu u sudačkom produžetku prvoga dijela Kranjčar je natrčao i s desne strane zavrnuo na glavu Petera Croucha.

Engleskom reprezentativnom napadaču nije bio problem nakloniti se za 1:0. Isti je igrač pogodio i za konačnih 2:0 nakon što mu je Jermain Jenas uklizavanjem gurnuo loptu u for. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka odigrali su svih 90 minuta za Spurse.

Blackburnovi nogometaši, kojima je ovo bio sedmi gostujući poraz u devetoj utakmici, dva su puta pogodili okvir gola, no ne i njegovu unutrašnjost. Nikola Kalinić ušao je za domaće u igru početkom 72. minute utakmice zamijenivši na travnjaku Chelseajevog napadača na posudbi Di Santa.

Manchester City je uz dva pogotka Roque Santa Cruza svladao Sunderland 4:3, u susretu u kojem su uživali prednost 2:0, te 3:2.

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisala je Aston Villa. Gol odluke protiv Stoke Cityja postigao je Carew u 61. minuti.

Premiership, 18. kolo:

Aston Villa - Stoke City 1:0 (Carew 61)

Blackburn - Tottenham 0:2 (Crouch 45+1, 83)

Fulham - Manchester United 3:0 (Murphy 22, Zamora 46, Duff 75)

Manchester City - Sunderland 4:3 (Cruz 4, 69, Tevez 12 - 11m, Bellamy 35 / Mensah 16, Henderson 24, Jones 62)

Portsmouth - Liverpool 2:0 (Belhadj 33, Piquionne 82)