1/5
10.11.2018.
u 20:35

Bayernu je u sudačkoj nadoknadi poništen gol za 3:3 zbog zaleđa

Bayern Nike Kovača poražen je u velikom derbiju Bundeslige unatoč tome što je dva puta imao prednost. Dortmundska Borussia je ispred svojih navijača slavila s 3:2, čime je svom najvećem rivalu pobjegla na sedam bodova nakon jedanaest kola.

Bila je to doista atraktivna utakmica s nizom prilika na obje strane, a golijadu je glavom u 26. minuti otvorio Robert Lewandowski nakon što ga je u petercu krasnom loptom pronašao Serge Gnabry.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, no već je u 49. minuti na semaforu zasjalo 1:1. Marco Reus je pogodio s bijele točke, i to nakon što se sucu učinilo da ga je prethodno u šesnaestercu oborio Manuel Neuer.

Samo četiri minute kasnije Lewandowski je Bayern ponovo doveo u vodstvo, s tom razlikom što ga je ovaj put u trapavicu pogodio Joshua Kimmich.

Borussiju gol Bayerna za 2:1 ipak nije dotukao, a svojim drugim pogotkom je bavarskoj momčadi uzvratio Reus. Fantastični je Nijemac u 67. minuti silovito opalio u šesnaestercu i natjerao Neuera na kapitulaciju.

Konačan rezultat je u 74. postavio Paco Alcacer, i to nakon neshvatljive pogreške Bayernove obrane. Alcacer je ostao nečuvan na četrdesetak metara, primijetio je to Axel Witsel, pa je Španjolac dobio priliku sjuriti se sam u gol i postati jedan od junaka derbija.

Dodajmo svemu da su suci Bayernu dvaput poništavali pogotke zbog zaleđa, s time da je druga nedopuštena pozicija bila osobito bolna. Lewandowski je, naime, u zadnjim sekundama gurnuo loptu u mrežu za 3:3, ali su djelitelji pravde brzo prekinuli to slavlje.

1. Borussia Dortmund        11 8 3 0 33:12  21 27
 2. Borussia Mönchengladbach 11 7 2 2 26:13  13 23
 3. Bayern München           11 6 2 3 20:14   6 20
 4. RB Leipzig               10 5 4 1  19:9  10 19
 5. 1899 Hoffenheim          11 6 1 4 24:15   9 19
 6. Eintracht Frankfurt      10 5 2 3 23:13  10 17
 7. Werder Bremen            11 5 2 4 19:19   0 17
 8. Hertha BSC Berlin        11 4 4 3 16:17  -1 16