SERIE A

Juventus pobijedio Fiorentinu i zasjeo na vrh

24.01.2009.
u 23:15

Nogometaši Juventusa u 20. kolu Serie A savladali su Fiorentinu na Olimpijskom stadionu u Torinu 1-0 i tako privremeno preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.

Do osme domaće pobjede ove sezone i trinaeste ukupno Juventus je došao golom 23-godišnjeg talijanskog veznjaka Claudija Marchisija iz 21. minute na asistenciju Alessandra Del Piera.

Imala je Fiorentina i svojih prilika, a možda je najbliža golu bila u 32. minuti kada je Mario Santana zatresao gredu. Ipak, rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Juventus je s ova tri boda preuzeo sam vrh ljestvice radi bolje gol razlike od Intera.

U drugoj odigranoj utakmici Chievo je slavio na gostovanju kod Reggine 1-0 golom Vicenza Italiana u 90. minuti i tako došao do svoje pete ovosezonske pobjede. Reggina je od 41. minute igrala s igračem manje jer je crveni karton zaradio Carlos Carmona.