Jug slavio u Marseilleu, ali će završiti na trećem mjestu

Jug - Mladost
Grgo Jelavic/PIXSELL
19.04.2022.
u 22:03

Loren Fatović i Maro Joković bili su trostruki strijelci za Jug AO, po dva gola su dodali Konstantinos Kakaris i Marko Žuvela, dok su kod Marseillea najefikasniji bili Andrija Prlainović s četiri pogotka te Ante Vukičević i Ugo Croussilat sa po tri gola.

Vaterpolisti Juga AO u susretu su pretposljednjeg, 13. kola skupine B Lige prvaka kao gosti svladali Marseille sa 13-12 (3-2, 2-0, 3-3, 5-7).

No, usprkos ovoj pobjedi Dubrovčani će natjecanje u skupini okončati na trećem mjestu jer su u prvoj utakmici ovih suparnika ranije u sezoni izgubili na domaćem terenu sa 9-14 pa je Marseille bolji u međusobnom omjeru.

Jug je na poluvremenu vodio sa 5-2, tijekom treće četvrtine tri puta stizao i do četiri gola prednosti (6-2, 7-3, 8-4), odnosno nadomak nadoknađivanju zaostatka iz prvog dvoboja, ali u posljednjih osam minuta domaći je napad "proradio" te je Marseille stigao i do poravnanja na 10-10, pa i 11-11, ali Jug je ipak na kraju ostvario vrijednu pobjedu.

Marseille je drugi na ljestvici sa 33  boda, dok je Jug AO treći sa 30. Na vrhu je Pro Recco sa 36 bodova.