Autori: Drago Hudika, Hina
Prva HNL

Derbi u Maksimiru završio bez golova, gosti se dobro ispromašivali

27.06.2020. u 21:56

U zadnjoj utakmici 31. kola Prve HNL u Maksimiru su nogometaši Dinama i Osijeka odigrali bez golova (0:0).

Dinamo je naslov osigurao u prošlom kolu, a Osječani su tražili bodove u borbi za drugo mjesto.

No, dvoboj pred 1700 gledatelja na Maksimiru ponudio je beskrvnu uspavanku, u kojoj su Osječani bili agresivniji i bliži pobjedi.

U prvom poluvremenu Dinamo nije uputio udarac u okvir gola, a Osijek je imao dobru šansu već u 8. minuti kada je udarac Talysa obranio Livaković.

U 64. minuti branič gostiju Škorić je iz blizine pucao iznad vrata, a dvije minute prije kraja novi i stari prvak je konačno uputio udarac u okvir, no šut Kulenovića obranio je Ivušić.

Dinamo vodi sa 73 boda, Hajduk i Lokomotiva imaju po 54, a Osijek 53 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu Maksimir, a sudio je Bebek.