Objavljeno vijesti danas: 141
17.12.2017. u 16:59
Željko Kopić drugi je puta vodio momčad Hajduka na Poljudu

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio zaprešićkog Intera s 5-0 (0-0) i osigurao drugo mjesto uoči zimske stanke. Hajduk je nanio težak poraz inače vrlo čvrstoj momčadi iz Zaprešića, no treba istaknuti da je svih pet golova palo u drugom dijelu nakon posve nezanimljivog prvog poluvremena.

Mrežu Zaprešićana načeo je u 48. minuti Frank Ohandza koji je nakon povratne lopte Kožulja neobranjivo pogodio sami kut. Ohandza je bio asistent Ahmedu Saidu u 56. minuti, kada je Ganac izbio sam ispred vratara gostiju i lako zabio.

U 67. minuti Ante Erceg se najbolje snalazi nakon odbijene lopte i volejem podiže prednost na 3-0.

Portugalac Hugo Almeida u 70. minuti pogađa vratnicu, a u 75. minuti Erceg postiže svoj drugi gol preciznim udarcem s desetak metara. Almeida se upisuje u strijelce četiri minute kasnije kada Portugalac nakon kornera skače najviše i glavom postiže svoj treći prvenstveni gol otkako je u Hajduku.

Hajduk - Inter
1/12

Utakmicu na Poljudu pratilo je oko 7.000 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.

Performans u budućem Tematskom parku

Članovi Kluba navijača Hajduka Torcida danas su na čestici predviđenoj za izgradnju Tematskog parka kod stadiona Poljud izveli performans u kojem su sa žutim balonima ispisali ime kluba, te potom zapalili nekoliko bengalki.

Nakon nekoliko minuta navijači su otišli na stadion pratiti utakmicu između Hajduka i Intera. Svojim činom dolaska poslali su još jednom poruku da podržavaju projekt otkupa dionica Hajduka.

Tematski park nogometnog kluba Hajduk zvat će se "Za sva vrimena" i nalazit će se kod stadiona Poljud. U njemu će biti elementi 3,5 metara visokih i deset metara dugih slova koje će tvoriti riječ Hajduk. Na slovima će biti upisana imena donatora koji će u sljedećih devet godina donirati po 7.500 kuna za otkup 24,53 posto dionica kluba.

Pokretač tog projekta je udruga "Naš Hajduk".

Hajduk
Ohandza 49', Said 56', Erceg 67',75', Almeida 78'
5-0
Inter
Prva HNL, 15, Poljud
90'+2

Kraj utakmice! Hajduk je uvjerljivom pobjedom nad Interom zaključio jesenski dio prvenstva - 5:0! Strijelci su bili Ohandza, Said, Erceg (2) i Almeida

90'

Igrat će se dvije minute nadoknade

85'

Nakon kratkog dodavanja s Pešićem, Tudor je izašao sam na vratara, ali tražio je Pešića na drugoj stativi pa su gosti uspjeli izbiti u korner

Zamjena
82' (Zamjena)
Gol
78' (Gol)

GOOOL Petarda je 'eksplodirala' na Poljudu! Almeida pogađa glavom nakon ubacivanja iz kuta! Skini TVizzy i gledaj golove

Gol
75' (Gol)

GOOOL Erceg je prekrasno pogodio sa 17 metara! Hajduk vodi 4:0!¨Skini TVizzy i gledaj golove

70'

Vratnica! Mogao je Haduk zabiti i četvrti pogodak, Alemida je tukao glavom i pogodio okvir gola

Gol
67' (Gol)

GOOOL Golijada Hajduka u nastavku se nastavlja! Bijeli vode 3:0! Lopez je primio loptu na osam metara i uputio je prema Ercegu koji efektno zabija bod gredu. Skini TVizzy i gledaj golove

59'

Nova prilika bijelih...

Zamjena
57' (Zamjena)

Uz veliki pljesak igru je napustio strijelac Said, zamijenio ga je Almeida

Gol
56' (Gol)

GOOOL Hajduk je povećao prednost na 2:0! Zabio je Said nakon Ohandzina proigravanja. Skini TVizzy i gledaj golove

Gol
49' (Gol)

GOOOL Hajduk je poveo! Ohandza je strijelac! Kožulj je lijepo proigrao kamerunskog napadača, a on vanjskom stranom kopačke odlično pogađa suprotan kut. Skini TVizzy i gledaj golove

Početak
46' (Početak)

Počelo je drugo poluvrijeme!

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvo poluvrijeme u Poljudu. Hajduk i Inter zasad igraju bez pogodaka.

45'

Kožulj je pucao s ruba šesnaesterca nakon sjajnog prodora Ohandze, ali ništa od pogotka.

Žuti karton
45' (Žuti karton )

Još jednu opomenu dobio je Interov igrač. Regan je dobio žuti karton.

Žuti karton
41' (Žuti karton )

Andrić je dobio žuti karton.

33'

Sa sjeverne tribine čulo se 'igrajte pi....e', na što su ostali gledatelji uzvratili zvižducima.

31'

Ohandza se okrenuo i pucao iznad grede. Dobra prilika za Hajduk, ali je nedostajalo preciznosti.

Žuti karton
22' (Žuti karton )

Said dobio javnu opomenu.

16'

Inter je imao lijepu priliku. Bašića je lopta pogodila u ruku na vrhu šesnaesterca. Postonjski je  snažno pucao, ali lopta je pogodila živi zid.

12'

Domaćin je ubacio u višu brzinu i njihovi napadi postaju sve opasniji.

8'

Inter ima blagu inicijativu na početku dvoboja. Visoko su podigli obranu, a hajdukovci dugim dodavanjima pokušavaju zaprijetiti.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica u Poljudu. Susret sudi Vučković.

14.45

Željko Kopić vodi momčad Hajduka drugi put na Poljudu. Nakon remija protiv Osijeka, Splićani protiv Intera traže pobjedu.

14.40

Hajduk će od prve minute igrati ofenzivno. Trener Kopić ponovno kreće s tri napadača - Saidom, Ercegom i Ohandzom.

14.35

Evo sastava,

HAJDUK: Letica - Tudor, Nižić, Borja Lopez, Memolla - Kožulj, Radošević, Toma Bašić - Said, Ohandza, Erceg

INTER: Mrmić - Postonjski, Dalić, Komorski, Mamić - Grgić, Obeng, Zulim - Bosec, Rak, Andrić

14.30

Dobar dan! U 20. kolu Prve HNL nogometaši Hajduka u Poljudu igraju protiv Intera. Prijenos utakmice od 15 sati pratite uživo na portalu Večernjeg lista.