Zagreb: Hrvatski dragovoljac i Gorica sastali se u 17. kolu HT Prve lige
Marko Lukunic/PIXSELL
27.11.2021.
u 16:51

Gol odluke zabio je Kristijan Lovrić u 70. minuti i bio je to njegov peti ove sezone.

Nogometaši Gorice u susretu su 17. kola Prve HNL kao gosti u Kranjčevićevoj ulici svladali Hrvatski dragovoljac 1:0 (0:0).

Strijelac jedinog gola bio je Kristijan Lovrić (70).

Gorica je dominirala od samog početka susreta, no zbog nepreciznosti njezinih igrača i vrlo raspoloženog domaćeg vratara Šubarića Hrvatski dragovljac držao je neodlučeni rezultat do 70. minuti. Tada je najbolji gostujući igrač Lovrić bio najviši u skoku te glavom proslijedio ubačaj Doke u mrežu.

Tek nakon primljenog pogotka i domaći su pokazali napadačke ambicije, no nisu uspjeli izbjeći poraz.

Gorica je ovom pobjedom stigla na peto mjesto sa 26 bodova, dva manje uz tri utakmice više od četvrtog Dinama, a tri više od šeste Lokomotive. Hrvatski dragovoljac je ostao zakucan na dnu sa samo sedam bodova, šest manje od pretposljednjeg Slavena Belupa.

Na čelu je Osijek s 34 boda, četiri više od Rijeke i Hajduka s time da je Rijeka odigrala susret manje.