LIGA PRVAKA Zagrebaši se pobjedom oprostili s Ledenom

Džombi potpora s tribina, Škof odličan

22.11.2008.
u 19:54

Pobjedom 29:25 (14:14) protiv Pick Szegeda u posljednjem kolu skupine H Lige prvaka rukometaši Croatije osiguranja završili su uspješnu europsku jesen. Plasman u drugi krug izborili su već prije, a prvo mjesto u skupini nisu jurili jer im drugo donosi povoljniji raspored u nastavku natjecanja.

– Da, nismo jurili gol-razliku, željeli smo se tek pobjedom oprostiti s Ledenom i jesenske klupske sezone u Europi – otkrio je Igor Vori, strijelac četiri pogotka, koji je izborio i pet sedmeraca.

Mirzu Džombu publika je dočekala najvećim pljeskom; kada god bi bio s loptom, stizala mu je potpora s tribina. Červar ga je ovoga puta uvrstio među startere, odigrao je cijelo prvo i 12 završnih minuta drugog poluvremena. Počeo je dobro, imao pedesetpostotni učinak šuta, a završio odlično nanizavši seriju od tri pogotka, koju je okončao atraktivnim cepelinom.

Junak pobjede bio je vratar Gorazd Škof u čijim je rukama ostalo 18 suparničkih udaraca uz obranjeni sedmerac. A valja reći da su zagrebaši zaigrali bez dvojice razigravača, dulje odsutnom Baliću na tribini se priključio i Domagoj Duvnjak.

– Zadovoljan sam kako smo odigrali ovaj krug Lige prvaka, čekamo što će reći ždrijeb u utorak. Volio bih da izbjegnemo Ciudad Real, premda smo pokazali da sa svima možemo u boj – rekao je Lino Červar.