borussia dortmund
NPH
22.10.2011.
u 18:15

U danas odigranom susretu 10. kola Bundeslige Borussia Dortmund na svom je stadionu sa 5:0 pregazila Koln.

Mrežu Kolna načeo je Kagana u već u 7. minuti utakmice, da bi do poluvremena domaćin golovima Schmelzera u 25. i Lewandowskog u 44. minuti  već vodio 3:0.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija Borussije. U 50. minuti Lewandowski postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a u 66. Kehl zabija za konačnih 5:0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zbog crvenog kartona nije bio u kombinacijama Borussijinog trenera Kloppa, a Mate Jajalo je odigrao cijelu utakmicu za goste. utakmicu.

Ovom pobjedom Borussia je izbila na drugo mjesto Bundeslige, s 3 boda iza Bayerna, ali i utakmicom više.