1/5
11.06.2016.
u 13:48

Argentina je sa maksimalnih 6 bodova prošla u četvrtfinale, dok Čile i Panama koji imaju po tri boda

Nogometaši Argentine plasirali su se u četvrtfinale Copa Americe, koje se održava u SAD-u, nakon što su noćas u 2. kolu skupine D svladali Panamu sa 5-0 uz "hat-trick" Messija.

Argentina je povela golom Otamendija u 7. minuti i to je bio jednini pogodak u prvom poluvremenu. U 61. minuti u igru je ušao Leo Messi i odmah je upisao "hat-trick", zatresavši mrežu u 68., 78. i 87. minuti, a strijelac za konačnih 5-0 bio je Sergio Aguero u 90.

Čile je pobijedio Boliviju sa 2-1, a dvostruki strijelac za branitelje naslova bio je Arturo Vidal. On je doveo u vodstvo Čile u 46. minuti. Izjednačujući pogodak za Boliviju zabio je Jhasmani Campos u 61. Pobjedu Čileu donio je Vidal pogotkom iz penala u sudačkoj nadoknadi (90+10).

Argentina je sa maksimalnih 6 bodova prošla u četvrtfinale, dok Čile i Panama koji imaju po tri boda, odlučit će o drugom putniku u nokaut fazu u međusobnom dvoboju, koji je na rasporedu u srijedu u 2.00 sata ujutro po hrvatskom vremenu.

Skupina D

Čile - Bolivija   2-1 (Arturo Vidal 46, 90+10pen/ Jhasmani Campos 61)
Argentina - Panama 5-0 (Nicolas Otamendi 7, Lionel Messi 68, 78, 87, Sergio Aguero 90)