KVALIFIKACIJE EURO 2020.

Kauboji se spasili u završnici, podjela bodova u Beogradu nakon velike borbe

11.04.2019. u 19:38
Nakon prva tri kola u skupini 2 kvalifikacija za EP 2020. godine Hrvatska je vodeća s pet bodova.

U trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u rukometu 2020. godine, Srbija i Hrvatska u Beogradu su remizirali rezultatom 25:25.

Hrvatska je bolje ušla u susret i stvorila prednost od tri pogotka. Srbija je prvi pogodak postigla tek u osmoj minuti utakmice, a do poluvremena igrali su sve bolje i kažnjavali lošu obranu Hrvatske pa se na odmor otišlo rezultatom 13:13

Srbija u 32. minuti stiže do prve prednosti, a Hrvatska je nastavkom loše igre riskirali gubitak bodova

Ipak, Duvnjak, Mamić i Štrlek držali su momčad Line Červara u utakmici, a u posljednjih pet minuta ušlo se ritmom 'gol za gol'

Na kraju je Duvnjak postigao pogodak za 25:25 dvadesetak sekundi prije kraja utakmice. Srbi nisu uspjeli iskoristiti posljednji napad i udarac s mjesta Marsenića u posljednjoj sekundi nije napravio veće probleme Šegi.

Srbija
Zelenović 2, Pešić 4, Radivojević 1,V. Ilić 2, Marsenić 1, Mošić 1, Kukić 3, Crnoglavac 2, Krsmančić 1, Vorkapić 2, N. Ilić 3
25-25
Hrvatska
Mamić 4, Duvnjak 6, Stepančić 3, Božić-Pavletić 2, Štrlek 3, Karačić 3, Šipić , Mandić 1, Musa 1
SRBIJA - HRVATSKA, 18:00, Beograd
Kraj
60' (Kraj)

Marsenić je fulao u posljednjoj sekundi. Ostalo je 25:25.

Gol
60' (Gol)

Duvnjak za 25:25. 12 sekundi do kraja.

Gol
59' (Gol)

25:24 za Srbiju. Zabio je Vanja Ilić.

Gol
58' (Gol)

Štrlek s gola na gol za vodstvo Hrvatske 24:23.

Gol
56' (Gol)

Musa izjednačuje za 23:23.

Gol
56' (Gol)

Nemanja Ilić za vodstvo Srbije. 23:22.

Gol
55' (Gol)

Loša je obrana Hrvatske. Crnoglavac je zabio za 25:25.

Gol
54' (Gol)

Karačić za vodstvo Hrvatske uoči posljednjih šest minuta.

Gol
53' (Gol)

Ilić za izjednačenje iz sedmerca.

Gol
52' (Gol)

Prvo vodstvo Hrvatske u drugom poluvremenu. Duvnjak za 21:20.

Gol
49' (Gol)

'Bomba' Mamića iz daljine za 20:20.

Gol
46' (Gol)

Karačić je zabio iz daljine na prazan gol Srbije za 20:19.

Info
(Info)

Na tribinama se nalazi nešto manje od osam tisuća gledatelja.

Gol
43' (Gol)

Zelenović je zabio za 20:18.

Gol
40' (Gol)

Pešić vraća Srbiji dva pogotka prednosti.

Gol
38' (Gol)

Vorkapić iz kontre za 18:16 vodstvo Srbije. Šipić je smanjio pogotkom za Hrvatsku.

Gol
37' (Gol)

Duvnjak za 17:16.

Gol
36' (Gol)

Nemanja Ilić za 17:15 iz sedmerca.

34'

Šipić smanjuje.

33'

Zelenović povećava na 16:14.

Gol
32' (Gol)

Srbija dolazi do prvog vodstva. Krsmančić je zabio za 14:13. Uzvratio je Stepančić, ali Vorkapić vraća prednost Srbiji.

Info
31' (Info)

Krenulo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
30' (Poluvrijeme)

Kukić se razigrao. Zabio je za 13:13, a momčadi će otići na odmor.

Isključenje
30' (Isključenje)

Suci su odlučili kako danas nema grubog rukometa. Božić-Pavletić se ohladiti dvije minute.

Gol
29' (Gol)

Vujić je zaradio drugo isključenje. Karačić vraća Hrvatsku u vodstvo. 13:12

Gol
28' (Gol)

Igra se pogodak na pogodak. Mamić za 12:11. A Crnoglavac uzvraća za Srbiju i vraća na 12:12.

Gol
26' (Gol)

Kukić je zabio za 10:10, a Božić-Pavletić za 11:10 vodstvo Hrvatske. Uzvratio je odmah i Kukić koji je zabio za 11:11.

Gol
26' (Gol)

Štrlek za vodstvo Hrvatske 10:9. Manje od pet minuta je do kraja prvog poluvremena.

Isključenje
25' (Isključenje)

Pušica je dobio 2 minute.

Gol
22' (Gol)

Mošić donosi izjednačenje. Srbija je uspjela dostići našu prednost, ali Duvnjak brzo vraća Hrvatsku u vodstvo. Nije to dugo trajalo jer je uzvratio Pešić

Gol
20' (Gol)

Pešić vraća na -1.

Gol
19' (Gol)

Gol Štrleka.

Gol
17' (Gol)

Marsenić za 7:5, a Ilić za -1.

Gol
16' (Gol)

Ilić za 6:4, ali uzvraća Duvnjak.

Gol
15' (Gol)

Božić-Pavletić povećava na 6:3

Isključenje
14' (Isključenje)

Vujić će odmoriti dvije minute nakon prekršaja nad Mamićem.

Gol
13' (Gol)

Radivojević za 5:3.

Gol
12' (Gol)

Za Srbiju je zabio Pešić, a uzvratio Stepančić.

Isključenje
11' (Isključenje)

Novo isključenje Mandića. Zbog guranja u leđa, ali čini se kako su suci prestrogo dosudili ove dvije minute.

Gol
11' (Gol)

Mamić povećava prednost Hrvatske na 4:1.

Gol
10' (Gol)

Stepančić za 3:1.

Gol
9' (Gol)

Uspjela je Srbija zabiti pogodak nakon 8 minuta. Zabio je Zelenović.

Isključenje
7' (Isključenje)

Dvije minute zaradio je Mandić zbog oštrog prekršaja. Srećom, pogreška Zelenovića i lopta je u hrvatskim rukama.

Gol
6' (Gol)

Na 2-0 za Hrvatsku je povisio Domagoj Duvnjak.

Gol
4' (Gol)

Prvi pogodak zabio je Mamić. Vodi Hrvatska.

Žuti karton
2' (Žuti karton )

Žuti karton u redovima Hrvatske zaradio je Mandić, a Šego je obranio udarac Zelenovića.

2'

I pokušaj Stepančića pod pritiskom oduzimanja lopte od strane sudaca zaustavio je vratar Srbije.

Info
1' (Info)

Hrvatska ima prvi posjed na utakmici.

- Došli smo nekompletni, nedostaju nam bitni igrači, ali trener mora znati da oni s kojima raspolažeš su najbolji. Poštujem moje reprezentativce - rekao je hrvatski izbornik Lino Červar i poručio da očekuje korektnu atmosferu.

Hrvatska je stigla u nepotpunom i pomlađenom sastavu.

Info
(Info)

Nakon prva dva kola u skupini 2 kvalifikacija za EP 2020. godine Hrvatska je vodeća sa četiri boda, Švicarska ima dva, a Belgija i Srbija po jedan.

Info
(Info)

Umjesto u dvorani Aleksandra Nikolića (Pionir), susret se igra u Štark Areni. Domaćini su se nadali elikom broju navijača s obzirom da su ulaznice za utakmicu besplatne, ali par minuta prije utakmice u dvorani je oko četiri tisuće ljudi.

Info
(Info)

Susret se igra u Beogradu, a samo par dana prije susreta Srpski rukometni savez donio je odluku o promjeni dvorane gdje će se održati utakmica.

Poštovani čitatelji, dobrodošli na prijenos kvalifikacijske utakmice između rukometaša Srbije i Hrvatske za Europsko prvenstvo 2020. godine.