Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 4
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
MNOGI IH NISU SVJESNI
Povratak na članak

Zaštita osobnih podataka – 13 zamki gdje možete pogriješiti, a da to i ne znate

Odvjetnica Diana Kladar upozorava na odrednice europske regulative kojih mnogi nisu svjesni

Komentari 10

LU
lupa
10:42 04.03.2021.

Jao kako nice, ALI, zasto onda za svaku piz... moramo dati OIB broj? Ili broj putovnice? Zasto se dozvoljava obnavljanje ugovora preko telefona ili ugovaranje pretplate na temelju osobne a da se fizicki izgled ne provjeri. Danas ti treba zaa takvo sto ni 10 min, dok za to vrijeme ne moras uopce primjetiti da ti je ukraden novcanik. Zasto nema brzog postupka kada se privatni podaci i informacije objavljuju bez dozvole vlasnika? Recimo, ako partner u cilju posramivanja ili osvete objavi private intimne snimke ili fotografije? Znas sto ti kaze MUP na to? Pokreni privatnu tuzbu. Kada su u slavoniji napravili facebook grupu "slavonske drolje" policija nije bila sposobna naci osnivace niti maknuti sa weba objave, ali kada neko kaze da je Plenki .............odaberisam.......... policija reagira promptno. Pa lako ovako lupetati dok je relanost bitno dugacija.

VL
Avatar BožeSačuvaj
BožeSačuvaj
10:29 04.03.2021.

Koja glupost,ova zaštita se odnosi na mali broj bogatih koji se boje da im netko ne mazne livu sa računa ili da u njihovo ime nešto krivo ne potpiše,,svima ostalima je to nevažno

VL
KI
kilkenny
11:23 04.03.2021.

Koliko je ovaj zakon u nekim svojim aspektima kretenski moze se vidjeti po tome da kada tvrtka odredi koji korisnik ima pravo koristiti privatni dio racuna i dostavi oib i adresu korisnika provideru jer kako ce provider znati kojem korisniku tvrtka dozvoljava privatni dio racuna, a kada korisnik promijeni adresu tada tu promjenu ne smije tvrtka dostaviti provideru nego to mora korisnik koji moze reci da zivi na adresi odvjetnice, a ona neka izvoli dokazati suprotno. Takoder, tocka 2. je kretenska i pokazuje kako oni koji su pisali taj zakon te odvjetnici pojma nemaju o tehnologiji i bolje bi bilo da se uhvate kuhanja. Naime, ne da kamere ne snimaju javne povrsine nego je u nekim slucajevima nuzno da to cine. Praksa je da se u kamerama i snimacima maskiraju javne povrsine te da se snimke periodicno automatski brisu. Mene samo zanima sto bi se dogodilo kada bi recimo Filip Zavadlav umjesto sto je isao tamaniti po Splitu malo prosetao pored ureda velestovane odvjetnice i provjerio da li je cijev kalasa ociscena kako spada. Bi li tada velestovana odvjetnica zeljela da kamere snimaju cestu ili bi se rukama i nogama drzala za zakon. Takoder, neka izvoli odvjetnica zatraziti kaznu za onoga koji je snimao Zavadlava i to objavio dok je doticni setao po Splitu.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.