Objavljeno vijesti danas: 111
REMI S WEST HAMOM

Veliki kiks Arsenala u utrci za naslov, promašio jedanaesterac i ostao bez dva boda

Premier League - West Ham United v Arsenal
1/2
16.04.2023.
u 17:05

Susret na Olimpijskom stadionu u Londonu sjajno je krenuo za "topnike" koji su nakon prvih 10 minuta imali vodstvo od 2-0 golovima Gabriela Jesusa (7) i Oedegaarda (10).

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal ispustio je dva pogotka prednosti, nije iskoristio kazneni udarac te je osvojio samo bod u susretu 31. kola Premier lige odigravši 2-2 na gostovanju kod West Ham Uniteda.

Domaći su se vratili u utakmicu nakon što je Benrahma (33-11m) iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja Gabriela na Paqueti, da bi se ključni trenuci utakmice zbili od 52. do 54. minute. Prvo je Saka promašio 11-erac za Arsenal da bi odmah u sljedećoj akciji domaćih Bowen (54) kaznio taj promašaj pogotkom za konačnih 2-2.

Vodeći Arsenal sada ima 74 boda, četiri više uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja, dok je West Ham ostao 15. sa 31 bodom.

REZULTATI 31. KOLA,
Subota:

Chelsea - Brighton and Hove Albion 1-2 (Gallagher 13 / Wellbeck 42, Enciso 69)
Everton - Fulham 1-3 (McNeil 35 / Reed 22, Wilson 51, James 69)
Tottenham Hotspur - Bournemouth 2-3 (Son 14 / Vina 38, Solanke 51, Ouattara 90+5)
Wolverhampton Wanderers - Brentford 2-0 (Costa 27, Hee-Chan 69)
Southampton - Crystal Palace 0-2 (Eze 54, 68)
Manchester City - Leicester City 3-1 (Stones 5, Haaland 13-11m, 25 / Iheanacho 75)
Nedjelja:
West Ham United - Arsenal 2-2 (Benrahma 33-11m, Bowen 54 / Gabriel Jesus 7, Oedegaard 10)